The Wind

Az 1800-as években játszódó horrorfilm főszereplője egy Caitlin Gerard által alakított nő, aki kezdi elveszíteni józan eszét a kegyetlen vadnyugati közeg hatására.

(Nagy Levente)

Rendező: Emma Tammi
Forgatókönyvíró: Teresa Sutherland
Premier: 2018.09.10.

2023.03.22 robitpunk

Valahogy így mutatnám be én is a depressziót, szorongást ebben a környezetben. Valóban néha nem tudtam én se, hogy hová tart a film, de a végén a lényeg átjött. Aki tudja, az tudja, aki nem, az szerencsés ember.

2019.08.18 Kóborló

Egy lassú tempójú, de remek hangulatú western-horror

Vadászom az olyan típusú filmekre, mint a The Wind; már maga a műfaji besorolása is igencsak ritka még manapság is, hisz készültek már western-horrorfilmek (Burrowers - A felszín alatt 2008, Csontok és skalpok 2015, Megtorlás 2016), de a számuk igenc... Teljes kritika

2020.06.20 BoBamburg

Az előzetes alapján valami olyasmire számítottam, mint pár éve a the vvitch című film volt. Mert hát minden adott volt egy jó nyomasztó, lassú lefolyású western drámába öltött horrorhoz. Csak hogy ezek közül egyedül a lassú lefolyás valósult meg. Sokszor kissé káosz a film és korán sem üt akkorát, mint kéne.

A film összbevétele 28 252 dollár volt (imdb.com).

A film rendezőjének, Emma Tamminak ez volt az első önálló filmje, ezelőtt két dokumentumfilmben vállalt társrendezői feladatokat.Szerző: Kóborló

(2020. 01. 08.)
A The Wind-et kiváló színészi játék és látványvilág jellemzi – ebből is leginkább a maszkos munkát érdemes kiemelni, mert ilyen igényességet nem vár az ember egy független film esetében. Több