Vaják

The Witcher

A Halhatatlan Anya nem más, mint Baba Yaga, egy boszorkány, ismert a keleti szláv országokban. A mesék többségében gonosz lényként ábrázolják, aki seprűn vagy mozsárban ül, mozsártörőt forgat, gyerekeket ijesztget és megeszi őket. Néhány kiválasztott mesében azonban bölcsességét adja a főszereplőknek. Egy erdei kunyhóban él, amely csirkecombokon áll.Szerző: Lipót Testvér

A Tesla igazgatójának, Elon Musknak annyira bejött a sorozat alapjául szolgáló játék, hogy bővíteni fogja a Witcherrel a Teslán futtatható játékok listáját.Szerző: AngelCass

Néhány forgatási helyszínt mi magunk is meglátogathatunk, mint például a Tatai vár vagy a Szellim-barlang.Szerző: AngelCass

Az első évad forgatása után Henry Cavill hazavihette Gerald jelmezét .Szerző: AngelCass

Vaják szőke hajának és sminkjének elkészítésére minden forgatási napon minimum 2 órát kellet szánni.Szerző: AngelCass

Henry Cavil úgy kigyúrta magát, hogy újra kellet csináltatni a vértjét/pajzsát.Szerző: AngelCass

Henry Cavill egy interjúban elmondta, hogy nagy gamer, és a testvérével sokat játszottak; többször is kijátszotta a The Witcher játékokat, és kiolvasta a regényeket.Szerző: AngelCass

Henry Cavilnek Magyarországon a forgatás alatt is formában kellet tartania magát, így olyan budai edzőtermet keresett fel, ahol már vendégül láttak több nagyobb hollywoodi hírességet is, mint például Arnold Schwarzenegger, Szikla (Dwayne Johnson) és legutóbb Will Smith. Az Entertainment Weekly-nek adott interjúban Cavil hálásan beszél az ott töltött napjairól .Szerző: AngelCass

A sorozatot Magyarországon forgatták.Szerző: AngelCass

Hanry Cavil kontaklencsét hord, hogy autentikusan formálhassa meg Geraltot. Egyszer majdnem a látásába került, mert a Kanári-szigeteken vulkanikus por került a lencse mögé, ami felsértette a szeme külső rétegét, mivel sokáig volt rajta, mert Cavil ragaszkodott hozzá, hogy vegyék fel az aznapi jeleneteket.Szerző: AngelCass

A lovat Henry Cavill (Gerald) választotta ki, aki Magyarországon vett lovaglóleckéket.Szerző: AngelCass

2007. október 26-án jelent meg első Witcher videojáték; először számítógépre, majd konzolokra.Szerző: AngelCass

Henry Cavill nem használt kaszkadőrt az akciójeleneteknél. Azt mondta: "Nagyon fontos, hogy amikor a képernyőn látom Geraltot, tudom, hogy én vagyok, és nem valami srác, aki meg tudja csinálni a Geralti cuccokat. És én csak a színész vagyok benne. Számomra a karakter mindezt magában foglalja."Szerző: Thibo84

Henry Cavill nagyon szerette volna Geralt szerepét. Amikor először hallotta, hogy elkészül a sorozat, többször kérte az ügynökeit, hogy találkozhasson a Netflixszel. Végül a Netflix beleegyezett a találkozóba, de Lauren Schmidt kezdetben elutasította őt, mert még nem írt egyetlen szót sem a forgatókönyvből. 4 hónap elteltével, amint a műsor készül, Schmidt 207 színészt hallgatott meg Geralt szerepére, de nem találta meg az igazit. Azt mondta, hogy a forgatókönyv írása közben hallotta Cavill hangját a fejében. Végül 4 hónappal az első találkozó után újra találkozott Cavill-lel, és ez alkalommal a meghallgatáson felolvasta az előtte lévő sorokat. Schmidt azonnal rájött, hogy ő az igazi Geralt. Cavill elmondta, hogy "egy álom vált valóra". Hozzátette: "Abszolút megtiszteltetés volt Geraltot játszani, mert nagyon közel áll a szívemhez".Szerző: Thibo84