Akik már nem öregszenek meg

Akik már nem öregszenek meg

They Shall Not Grow Old

Peter Jackson, a dokumentumfilm rendezője a Nagy Háború befejezésének centenáriuma alkalmából újszerű megközelítésben mutatja be a háború borzalmait. A technológia nyújtotta lehetőségeket kihasználva kiszínezte a korabeli felvételeket, ezáltal filmjében elevenebbé válnak az események… Több

Rendező: Peter Jackson
Ország: Egyesült Királyság, Új-Zéland
Premier (HU): 2019.12.05.
Forgalmazó: Pannonia Entertainment

2023.11.14 Lóri Ádámcsik

Megrázó, mély, emberi

Ennyire valósághűen azt hiszem, egy játékfilm sem tudta volna bemutatni a világháború szörnyűségeit. Annyira be tud szippantani a történet és a képi világ, hogy olyan, mintha mi is ott lennénk a csatatéren a katonák mellett. Nehéz és megrendítő dokumentumfilm a kisemberekről, akik hősök voltak és szó nélkül feláldozták magukat a hazáért!

2021.04.11 rainman

Peter Jackson (A gyűrűk ura) érdekes kísérlete az I. világháború szörnyűségeinek bemutatására. Azt el kell ismerni, hogy mindenképpen egyedi, különleges darab született, hiszen nagyjából mindenki az első világháborút fekete-fehérben ismeri, de Jackso... Több

2018.12.15 tjunior

A megvalósítás elképesztő de tényleg. Fantasztikus, amit a régi felvételeket műveltek. Ami miatt nálam nem 5 csillag az az, hogy eltekintünk a körítésről a They Shall Not Grow Old egy átlagos dokumentumfilm. Remélem sikeres lesz és többen nekiállnak a hasonló munkának. Nagyon megnézték egy ilyen stílusú magyar filmet.

2019.11.28 SuperBoi

Amikor megláttam, hogy Peter Jackson rendezi, arra gondoltam, biztosan egy kissé hatásvadász lesz, hiszen dokumentumfilm, és itt bizony sokkal kevesebb eszköztárra támaszkodhat egy rendező. De azt kell, hogy mondjam, hogy ez az egyik legjobb dokument... Több

2019.12.04 Ricardo Garcia

Ez az a dokumentumfilm, amit nem csak a téma rajongói, hanem "laikusok" is kedvelhetnek. Szerintem nagyon összeszedett az egész koncepció, és érezhetően nagyon gazdag alapanyagból dolgozik. Mindenképp érdemes megnézni.

Peter Jackson nem fogadott el pénzt a film megrendezéséért. Szerző: hp

A film javarészt olyan felvételekből áll, melyeket soha korábban nem láthatott még a nagyközönség, és melyeket eddig a londoni Háborús Múzeum széfjeiben őriztek. Szerző: hp

Peter Jackson egy interjúban elmondta, hogy ez a legszemélyesebb filmje. Nem pusztán azért, mert mindig is érdekelte őt az 1. világháború, hanem nagyapja miatt is, aki a születése előtt halt bele háborús sebesüléseibe. Szerző: hp

Peter Jackson döntése volt, hogy a dokumentumfilmektől szokatlan módon ne legyen narráció a filmben. A rendező célja az volt, hogy a közönség maguknak a katonáknak a hangját hallja, akik első kézből élték át a háborút. Szerző: hp

(2019. 12. 04.)
Jackson nem szépíti, s nem is kommentálja a látottakat: csak a katonák és a hátborzongató képek beszélnek. Több

(2019. 12. 10.)
Tisztelgés az I. Világháború hősei előtt