A Tinder-csaló

Tinder Swindler

2024.01.08 Juki-onna

legújabb vélemény a nap véleménye

Üdv a digitális Pokolban!

Még jó, hogy nem közvetlenül lefekvés előtt néztem meg. Persze mindig voltak aranyásó nők és férfiak , még a kosztümös filmekben is találkozhatunk velük, de azt hittem, hogy ez már lecsengett. Egy barátom mondta, hogy nézzem meg a filmet, miután enge... Teljes kritika

2022.02.26 indingo

A szerelem vak

A történet nem új. Nap mint nap vernek át embereket. Férfiakat, nőket, fiatalokat és idősebbeket. Rátérve konkrétan a filmre. Hihetetlen, hogy egy jó megjelenés, magabiztosság, sárm mennyire le tudja venni az embert a lábáról. Bár tudom, Simon Leviev és hasonló indíttatású társai erre specializálódtak. Sokunk nyitott könyv a számukra. Az évek alatt kitapasztalták, hogy miként lehet behálózni az embereket, és anélkül rávenni őket dolgokra, hogy azoknak mindez fel sem tűnik. Illetve valamennyire a 'sérült', behálózható emberekre hajtanak ezek a csalók. Vagy ugye annyira szerelmes az ember, vagy szeretne szerelmes lenni és tartozni valahová, hogy az is közrejátszik a vaksághoz, hogy nem veszi észre a gyanús jeleket, és nincs ott egy családtag vagy barát, hogy felnyissa a szemét. A filmben bemutatott lányok mellett nem volt ilyen személy. Meglepődtem, hogy nem egy csilli-villi filmet készített a Netflix az ügyről, hanem egy dokumentumfilmet. Az, hogy Simon szabad emberként éli az életét, valahogy meg sem lepett.

2022.02.20 Klauka89

Hát ez jó volt! Érdemes megnézni! Persze nem értem, hogy ezek a nők hogy lehettek ennyire hülyék és naivak, hogy bedőltek ennek a kis szélhámosnak. Miért nem volt gyanús, hogy magánrepülővel repked ide-oda, és a bőre alatt is pénz van... dehogy van! ... Több

2022.03.06 Dorkateo

Látszat világban élünk. Külső jelek által várunk igazolást. A szavaknak és a látszatnak hiszünk. Pedig a tettek számítanak. A csaló igazi pszichológus, pontosan tudja mire vágyik egy nő; és azt , illetve annak látszatát nyújtja. És úgy tűnik a gazdagság megfelelő látszat.

2023.02.17 JRD

Lehetne azt mondani, hogy egy érdekes történet, de nem az. Naponta megesik, hogy csalók átvernek férfiakat, vagy, ahogyan ebben az esetben, nőket. A fazon egyébként nem amatőr. Profi módon, amolyan piramisjátékszerűen viszi véghez a csalást. Felépít ... Több

2023.02.18 Caravaggio1978

Átkozták, pedig egy lángelme a fazon, amúgy a nők ugyanezért hajtottak rá

Túl nagy sztorit nem írok ide, az a lényeg, hogy az ilyen filmeknek az a tanulsága – azaz nem a filmnek, hanem a háttértörténetnek –, hogy mekkora zsenik vannak. És gondoljatok bele, ez csak egy a több ezerből, akik ugyanezt csinálják. Nekem nagyon vicces volt ez az egész. A srác a bűnös? Dehogy ő, a nők ugyanilyen célból jöttek volna össze vele.

2022.12.22 harnas1207

Ez a dokumentumfilm valójában pár aranyásó átveréséről szól, akik közül többen még mosolyogva kamera elé állnak. Alapvetően nagyon szánalmas sztori, de mégis van valami zseniális abban, ahogy pénzt tud kihúzni a csávó a pénz után koslató nőkből.

2022.06.20 BoBamburg

Netflixen utóbbi időben elég gyenge a felhozatal filmekből, de szerencsére a bűnügyi dokumentumfilmek (legyenek régi gyilkosságokat feldolgozó történetek, vagy ehhez hasonló lazább sztorik) általában elég jók szoktak lenni. A Tinder-csaló egy könnyed és érdekes doksi, szerintem tetszeni fog mindenkinek.

2022.02.04 KCintia

Na ez már valami!

Direkt nem kerestem rá a megnézés előtt semmire sem, hogy most mi igaz vagy mi nem. A film után viszont az első dolgom volt kideríteni, hogy ez most mennyire valós. Engem végig lekötött, és egyszerre találom undorítónak és zseniálisnak, amit ez a férfi véghez vitt. (Persze nem úgy értem, hogy ezt kellene csinálni.) Undorító volt természetesen, ahogy kihasználta és átverte az embereket, viszont ezt zseniálisan csinálta, és ez nagyon durva, plusz meglepő volt számomra, hogy ilyen tényleg megtörtént. Mennyi idő lehetett ezt neki véghez vinni és kitalálni... te jó isten! Szegény nők/férfiak pedig még utána is szívtak, amikor ő már vígan élhette tovább az életét. Nagyon meghökkentő volt ez számomra.

2022.02.05 Lóri Ádámcsik

Izgalmas

Minden volt, jelenlegi vagy jövőbeli Tinder-felhasználó számára tanulságos történet. Sosem tudhatod, hogy ki van a képernyő másik oldalán. Nekem tetszett a film.

2022.02.07 herkedavid

Elgondolkodtató

Ahogy elindult a film, igazából nem számítottam semmi extrára, nem is igazán érdekelt. Az elején még poént is csináltam belőle, hogy 'na, itt van a csaj, aki ezer pasival meccselt már, talált egy újat, aki gazdag, jóképű, első alkalommal le is fekteti'. Így is lett, csak aztán jött a csavar, jöttek a lányok, és egyre izgalmasabb lett a film. Eléggé elgondolkodtató így az egész, és még hány ehhez hasonló történet lehet, persze nem ekkora. Őszintén én nem csak a pasit tudnám hibáztatni, mert igaz, hogy egy nyomorult sz*r alak, ez tény, de részben a nők is tehetnek arról, ami velük történt. Itt látszott meg igazán az, hogy ha valaki gazdag, jóképű, "sikeres", akkor a nők bármit megtesznek, csak hogy elnyerjék a pasi szívét (tisztelet a kivételnek). Eszembe se jutott volna utalgatni neki, főleg nem ekkora összegeket. Azért mindennek van egy határa. Sajnálom őket, főleg, hogy a mai napig ez miatt szenvednek. Remélem, tanultak a hibáikból.

2022.07.11 kevelin

Zseniális film, zseniális az, ahogy bemutatja, hogy a nők mennyire meg tudnak bolondulni attól, ha egy férfinek pénze van és kapnak némi tettetett odafigyelést. Lehet mondani, hogy áldozathibáztatás, de a srác igazából csak kihasználta az alkalmat, amit ezek a hölgyek megteremtettek neki.

2022.07.16 Murphyyy

Anyám. Ez most komoly? Az egy dolog, hogy van 3 nő (meg még egy halom), aki bedől ennek a srácnak, és úgy osztogatja neki a 10-20 ezer dollárokat, mint a cukrot. Legyen. Biztos vannak ilyen emberek. Gyorsan megszeretnek másokat, a bizalmukba fogadják... Több

2022.02.10 SzupiMester

Én drukkoltam a pasinak! Persze a naiv áldozatokat sajnáltam. De aki ilyet kitalál, az kérem "zseni". Nekem tetszett ez a megközelítés. Túl valóságos. :)