Ne érints meg! (2018)

Touch Me Not
Ne érints meg!
Nagyon, már-már zavarba ejtően intim ez a film, annyira közelről mutatja be a témáját, hogy van benne némi zavaró is. Ezt persze jó értelemben mondom, mert sokszor hasonló tematikával foglakozó filmek igencsak hatásvadászra sikerednek. De mindezt sikerült elhagynia a Ne érint meg!-nek. Csakis ajánlani tudom!
64%3 rajongó54 szavazat

FILMINFÓ

Németország, Franciaország, Csehország, Románia, Bulgária
123"
Premier (HU): 2019.02.07. | Vertigo
Dráma
Tartalom 1
Hivatalos tartalom

Hősünk egy ötvenes éveiben járó angol nő, aki ódzkodik az intimitástól, szorongásai feloldásában azonban különös idegenek és orvosok segítik őt.

(csd)

eviestan   2019. 02. 11.

Nincs rá jobb szavam, vizuálisan nagyon zavaró volt számomra, sokszor felfejthetetlen volt a mondanivalója, és tényleg jócskán jellemző rá valamifajta "művészieskedés". Érezhetően szándékosan van túlbonyolítva, ami számomra eléggé bosszantó volt, mintha csak így próbálná leplezni a film a középszerűségét.

julisX   2019. 02. 07.

airbus   2019. 02. 08.

Nagyon művészinek látszani akaró, de a legmélyén egy üres és unalmas film lett a Ne érints meg!. Megmondom őszintén, hogy sokkal többet vártam a trailer alapján, és ez így az év első komolyabb filmes csalódása lett a számomra. Nem tudok közepes értékelést sem adni.

Firencz   2019. 02. 10.

Kénytelen vagyok egyet érteni az előttem szólóval, ez a film tényleg szeretne nagyon mélynek és intellektuálisnak látszani, de leginkább egyik sem. Cserébe legalább érdekesen vegyíti a stíluselemeket, amiért tőlem megkapja a 3 csillagot, de ajánlani nem igazán tudnám jó szívvel.

A film összbevétele 75 507 dollár volt (imdb.com).

A film elnyerte a legjobb filmnek járó Arany Medve-díjat a Berlinalén.

(Thibo84)

Mindezen elszalasztott lehetőségek folytán Adina Pintilie első nagyjátékfilmje ígéret marad, amely a gyakorlati megvalósítás során a nagy ívű koncepcióval kevésbé tudott megbirkózni. több»

A tavalyi Berlinale fődíjas alkotása keményvonalas kísérleti darab. több»