olgaasFug   2016. 10. 21.

A szegény ember Top Gun-ja, és amikor ezt mondom, azt szinte szóról szóra így is értem. A dramaturgia nagyon arra hajaz, bár Cage nem tartozik a kedvenc színészeim közé, arra végképp nem számítottam, hogy ezt a szerepet is ennyire el tudja szúrni. Nagyon dühös vagyok emiatt, hiszen a Tűzmadarak máskülönben egy egészen nézhető film is lehetne.

vitto   2015. 08. 26.

Nyolcvanas évek utóérzés a film, nekem legalábbis teljesen tele van korabeli klisékkel és erőltetett romantikus szállal, ami egyáltalán nem illik egy ilyen moziba. Bár az akciójelenetek egész jók, nekem ez mégis kevés volt ahhoz, hogy úgy érezzem, újra meg szeretném nézni.

Sean Young

A filmben látható légi ütközetek koreográfiájáért az a Richard T. Stevens felel, akit anno a "Top Gun(1986)" című filmhez is tanácsadónak kértek fel a légi jelenetek leforgatásához. Sőt, a Top Gun-paródiaként bemutatott Nagy durranás "(Hot Shot!, 1991)" forgatásánál is ő vezényelte le a légi felvételeket.

(Joeker)

AH-64 Apache, UH-60 Blackhawk, AH-1 Cobra, MD Helicopters MD 500 és OH-58 Kiowa helikopterek, valamint Saab 35 Draken vadászgép is szerepelt a filmben.

(Joeker)

A teljes filmet Arizonában forgatták le, a texasi Fort Hood katonai bázison, ami az amerikai hadsereg 21. Légi Harcászati Lovas Dandár Apache kiképzőközpont otthona. Minden egyes légi ütközet felvételét az Egyesült Államok Nemzeti Gárdája, az Egyesült Államok Hadserege és az Egyesült Államok Légierője koordinált és felügyelt.