Belevaló papapótló

Belevaló papapótló

Uncle Buck

Buck nagybácsi (John Candy) egy igazi ügyefogyott, kétbalkezes lúzer, ámde a szíve a helyén van. Így a szülök távollétében gondolkodás nélkül vállalja be két unokahúga egy unokaöccse felügyeletét.
A gyerekek persze rögtön látják, hogy milyen béna Buck bácsi, ezért segítenek neki megbirkózni… Több

Rendező: John Hughes
Író: John Hughes
Premier (HU): 1991.08.02.
Jean Louisa Kelly

2023.08.18 Sz396367

Egyik kedvencem.

2015.05.14 ZeroHero

Nagyon jó kis film. Előítéletekről, gonosz hétköznapi emberekről. S egyszerű, de jó emberről. Nem egy ütős történet, de van benne valami báj. Nagyon aranyos és szórakoztató. John Candy pedig minden vígjátékába hozott valami pluszt, amit csak ő tudott. Sajnálatos, hogy olyan fiatalon meghalt.

2015.03.25 trinagl

Ó, hát én ezt a filmet annak idején mindig is szerettem, és még most is elfog egy kellemes nosztalgikus érzés, amikor megnézem. Szerintem egyszerűen megunhatatlan. Az a fajta családi vígjáték, amit bármikor elő lehet venni.

2015.01.06 Tom

John Candy-t egyszerűen imádom ebben a filmben, zseniálisan alakít, és szerintem Macaulay Culkin is remek gyerekszínész volt, én ebben a filmben jobban is szeretem az ő karakterét, mint mondjuk a Reszkessetek betörőkben.

Tom Cruise, Dan Aykroyd, Steve Martin, Ally Sheedy és Ed O'Neill neve is felmerült Buck szerepére.Szerző: Thibo84

George Wendt neve is felmerült Buck bácsi szerepére.Szerző: Thibo84

Néhány későbbi VHS-kiadásról eltávolították a felnőtt családtagokat a borítókról, csak Macaulay Culkint és Gaby Hoffmannt hagyták az ajtó mögött, amin Buck kopogni készül, hogy a két népszerű gyermeksztárra helyezzék a hangsúlyt.Szerző: Thibo84

Michael Keatont, Steve Martint és az akkor még ismeretlen Tim Allent is szerették volna felkérni Buck bácsi szerepére.Szerző: Thibo84