N/A

FILMINFÓ

Tartalom 1
Tartalom 2
Hivatalos tartalom

2024-ben a BOB MARLEY ONE LOVE című film végre a nagyvászonra viszi egy olyan ikonikus személyiség inspiráló életét és zenéjét, aki a szeretet és az egység erőteljes üzenetével sokak szívét megérintette.
A Marley család társproducere által készített film Bob Marley figyelemre méltó útját követi… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok
Premier (HU): 2024.02.22.
Forgalmazó: UIP-Duna Film

Hol nézheted

2024.02.21 Majorkas

Politikai, életrajzi dráma jó zenével

Nagyon kevés zenés életrajzi filmet szoktam nézni, bár engem különösen érdekelt Bob Marley élete. Sajnos azt már tudjuk mindannyian, hogy fiatalon távozott, de ettől függetlenül kevés játékidőt kapott a film, mint amit érdemelne. A legviharosabb és legsikeresebb időszakába nyerhetünk betekintést illetve némi visszaemlékezéseket a gyerekkorára, amiből mondjuk szerettem volna egy alaposabb képet kapni és a karrierje csúcsából is többet, mert ennél sokkal többet elért, mint amit láthatunk a filmben. A rasztafári vallás eredete, kialakulása is érdekelt volna, de erre nem fogunk választ kapni. Kapunk helyette politikai drámát, azt mondjuk bőven. A merénylet már az elején lejátszódik, enyhe túlzással szempillantás alatt, ami nem kapott nagy hangsúlyt. Ne várjunk egy Amadeus vagy Elvis szintű alkotást, de egy zenei életet nagyban meghatározó, spirituális személyről láthatunk egy felgyorsított életrajzi drámát. A dalok nagyszerűek és plusz pont a korabeli felvételekért is.

2024.02.20 fankbringa

A próféta

Bob Marley zenéit az is ismeri, aki kerüli a Reggae zenét, vagy a rasztákat, esetleg mindkettőt. Bob Marley nélkül kevesebb lenne a világ. Ha nem lett volna ennyire céltudatos a zene megismertetésével, akkor ma fogalmunk sem lenne, hogy mi az a Raszt... Teljes kritika

2024.02.20 Jocpappa

10/5 - Bob nem lett szimpibb

Köszönöm a lehetőséget MAFAB! Életrajzi filmet készíteni nehéz. Nem egyszerű egy átlagon felüli személyiség életét belezsúfolni másfél-két órába úgy, hogy az egyszerre átlátható és befogadható maradjon, ne legyen csapongó, ne időzzön túl sokat jelent... Teljes kritika

A Reinaldo Marcus Green rendezésében, az Oscar-jelölt Zach Baylin és Terence Winter, valamint Frank E. Flowers közreműködésével készült Bob Marley: One Love" című film, amelyhez a Marley család is hozzájárult. A produkcióban olyan kulcsfontosságú családtagok vettek részt, mint Rita Marley, Ziggy Marley és Cedella Marley, így biztosítva a reggae-legenda életének hiteles ábrázolását.Szerző: csd

#1

A film Bob Marley életének viharos pillenetaitis feltárja, beleértve a jamaicai erőszakot, az 1976. december 3-i merényletet az otthonában, néhány nappal egy koncert előtt. Szerző: csd

#2

A készítők már a film előzetesében igyekeztek hangsúlyozni Marley meggyőződését, hogy zenéje és annak üzenete elválaszthatatlan egymástól. Feltárja, hogy dalai hogyan hordozták az egység és a társadalmi változás fontosságának erőteljes üzenetét. Marley világra gyakorolt hatását nemcsak dalai mutatják be, hanem az elkötelezettsége is, hogy a zenét a társadalmi átalakulás médiumaként használja.Szerző: csd

#3

A február 14-re tervezett életrajzi film tökéletesen illeszkedik a Valentin-naphoz, és azt ígéri, hogy egyesíti a közönséget a Marley zenéjéből áradó erőteljes szerelemmel. A film nemcsak Marley személyes és szakmai küzdelmeit tárja fel, hanem egyben tisztelgés is Marley maradandó öröksége előtt.Szerző: csd

#4

Bob Marley fia, Ziggy Marley nagyban befolyásolta és jóváhagyta, hogy Kingsley Ben-Adir alakítsa néhai édesapját a filmben.Szerző: csd

#5