Elátkozottak faluja

Village of the Damned

A film forgatását 1994. szeptember 12-én kezdték meg és 1994. november 11-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A filmbéli fiúgyermekek közül kettőt lány alakított.Szerző: Kóborló

A film rendezője, John Carpenter meghívta a forgatásra Wolf Rilla-t (1920-2005), az eredeti, 1960-ban készített Elátkozottak faluja rendezőjét.Szerző: Kóborló

A film főszereplőjét alakító Christopher Reeve (1952-2004) szándékosan kerülte a film forgatási szüneteiben a filmbéli gyerekeket, hogy még hitesebbek legyenek a reakciói feléjük.Szerző: Kóborló

John Carpenter egy 2011-es interjúban elárulta, hogy nem kimondottan kedveli ezt a filmjét, és elsősorban csak a pénzért vállalta el a rendezését.Szerző: Kóborló

A film eredeti forgalmazója a Universal Pictures, a Netflix és a FandangoNow volt.Szerző: Archívum

John Wyndham 1957-es regényéből készült misztikus sci-fi mozifilm.Szerző: Archívum

A filmet Kaliforniában forgatták.Szerző: dulkap

A rendező, John Carpenter is feltűnik a filmben egy cameo erejéig. A benzinkúton egy nyilvános telefont használó férfit játszik.Szerző: dulkap

Christopher Reeve utolsó befejezett filmje a lovas balesete előtt, amiben nyaktól lefelé lebénult.Szerző: dulkap