Ahol a folyami rákok énekelnek

Where the Crawdads Sing

2023.05.16 erahurka

Ha lenne még Hallmark, tuti ott adnák minden délután az unatkozó háziasszonyoknak. Az egész film bántóan tiszta, pedig egy mocsár közepén játszódik. Sok a két órás játékidő is, nem tudta fenntartani az érdeklődésem, és amikor egy darabig nem figyeltem, nem éreztem utána, hogy bármiről is lemaradtam volna.

2023.07.17 MP170506

Jó lett! Persze nem tudja elérni azt, amit a könyv nyújt, de közel áll hozzá. Izgalmas film lett, remek alakításokkal!

2022.12.23 Fikatours_blogger

Jól indul a történet, aztán úgy leül, hogy alig bír felállni, de érdemes megvárni a végét.

2022.08.28 Lóri Ádámcsik

Az év egyik legjobbja

Nagyon jó volt a történet és a főszereplő személye is. Szép képi világ, jó történetvezetés. Egy érzelmekkel teli, félig romantikus dráma, ami magával ragad.

2022.11.19 KCintia

Egy különös lány különös története

Nekem nagyon megmozgatta a fantáziámat az előzetes, így vártam már a megjelenést. Itt-ott kissé laposodott a film hangulata, de egyébként nagyon jó volt. Az nyerte el legjobban a tetszésemet, hogy kaptunk múltat, jelent, mindent, és nem maradtak kérdések a film kapcsán. A vége sejthető volt, de ahogy kiderült, az nagyon jó megoldása lett az egésznek. Ez a film szép volt, néhol szomorú s izgalmas.

2023.07.18 Coyote

Egyszerre szerelmi és krimi történet

Három tehetséges nő munkája ez a film, az Ahol a folyami rákok énekelnek: az íróé, a rendezőé és a főszereplőé: Delia Owens (aki a regényt írta) és Olivia Newman (aki a direktori feladatokat vállalta), illetve Daisy Edgar-Jones (aki nagyszerűen eljátszotta a legfőbb karaktert). A sztori végig fenntartja érdeklődésünket, de kapunk több fordulatot, meglepetést illetve izgalmat is. Nekem nagyon tetszett a helyszín csodásan gazdag mocsárvilága is. Értékelésem: 80-85%, főleg a remek történetért adva ennyit.

2022.11.03 zoltyah

A társadalom is eléggé diktatórikus (ha nem azonosul a megszokott trenddel, divattal, életmóddal ), mint a filmből is kiderült, s ezért is csodálatos, mert rabul ejtett a természetes szépségével, és mert nem átlagos, mint manapság a hollywoodi szutyk... Több

2023.03.28 ospir

Egy igazi FILM

Gyönyörű képvilág, magával ragadó történet. Kötelező darab.

2023.08.30 aliasteáscsésze

Szívbe markoló történet,

csodálatos szépségű természeti képek, tökéletes szereplőválasztás. Ezt a mozit nem szabad kihagyni.

2024.03.10 Tibor397141

Végre egy nem sablonos film, szépen kidolgozott, jól felépített folyam. Természetesen egy pillanat a film végén mindent megváltoztat. Remek alkotás!

2022.07.18 tomvétsz

Én egész egyszerűen imádtam ennek a filmnek a hangulatát, a történet már alapból megfogott. Szóval, csakis ajánlani tudom!

2023.12.17 SzimikeésBéci

A könyvet igaz, nem olvastuk, csak a filmet láttuk, így nem valós értékelést adtunk a filmnek. Az alkotás gyönyörű vidéket, illetve élővilágot tár a néző elé, és láthatjuk a főhős életét, miként boldogul a nem mindennapi történet során.

2023.05.05 akela70

daloló rákok

Jó film, igazi amerikai story, de a szereplők szerintem nem lettek jól megválogatva. A főszereplő lány kinézetre inkább egy irodalmi szakkörben aktiváló és a szobájában a szalagparketten zokniban járkáló valakire asszociál mintsem egy lápi remete lányra. Az udvarlók is túl jólfésültek, szerintem.

2022.08.24 Rozmaring Tündér

Sajnálom, hogy eredeti nyelven még a művész mozikban sem adják, mert a szinkron az eredeti filmhez képest vesz el az élvezeti értékéből a trailerek alapján. Lehet, hogy ezért sem jött át nekem kiemelkedő színészi alakítás. Az biztos ha lesz lehetőség... Több