Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Yasuke legendája (2021)

Yasuke

alien007   2021. 04. 30.

Egy jó ötlet, amit elrontottak. Az egyetlen jó dolog talán az animáció, de a sztori és a karakterek is szörnyűek.

szlaci92   2021. 04. 29.

Rettenetes döntéseket hozhattak a készítők, hogy ennyire unalmas és semmit nem érő lett. Pedig nagyon vártam, és nagy csalódás volt.

A feketék ábrázolása a mangák és animék világában is vegyes, sztereotípiákra épülő képet mutat, amelyre Arita Toshiji aktivista mutatott rá 1990-ben. Egyszemélyes kampánya során kifogásolta a feketék – amúgy az amerikai popkultúra hatásaként jelenlévő – primitív bennszülöttként való ábrázolását olyan alkotóknál, mint a mangaisten Tezuka Osamu vagy Toriyama Akira, a Dragonball-atyja. Ezt követően egy időre, nagy valószínűséggel biztonsági játékból eltűntek a fekete karakterek a japán popkultúra fontos termékeiből, hogy aztán a 2000-es évek vége fele visszaszivárogjanak különböző formákban. Az animebeli sztereotípiák még ma is sarkalatos pont a fekete rajongók között (lásd: The Guardian), de számos érdekes ábrázolás is született az elmúlt években. Egyik legismertebb ilyen darab az itthon is vetített Afro Samurai, de a Netflix legújabb animéje, a Yasuke legendája (röviden Yasuke) is ezt a sort erősíti. több»