Sorozatok

Krónika: A második magyar hadsereg a Donnál
#1

dokumentum

Sára Sándor 1982-ben állította össze a számos dokumentumból és az általa elkészített riportokból ezt a páratlan dokumentumfilmet, mely első ízben ad ennyire teljes és átfogó... több»

#2

dokumentum

Születésünkkel egy időben válik biztossá, hogy egyszer meghalunk. Ez a tudás végigkíséri életünket. Miért nem beszélünk mégsem arról, mi történik majd velünk és a testünkkel... több»

Szuper sorozat olyan témákról, amikről, ahogyan a címe is jelzi, nem szívesen beszélünk . Több hasonló külföldi sorozatot láttam már, de így a magyar valóságból kapunk egy kis ízelítőt. Külön tetszik az, hogy az érintettek, azok hozzátartozóik mesélik el történetüket,... több»
#3

88 Törzsek  (2009)

(2)

dokumentum

Az On the Spot: Kilenc hónap alatt a Föld körül című dokumentumfilm sorozat a születés tematikája körül járja körbe a világot. A két műsorvezető-riporter, Cseke Eszter és S.... több»

Szerintem az egyik legjobb ismeretterjesztő film, imádom egyszerűen. Annak idején a Frei csinált hasonlót, de az ennek nyomába se ér. Ez olyasvalami, amit mindenkinek látnia kell egyszerűen.
Európai piacok és vásárcsarnokok
#4

dokumentum

Városaink mind nagyobbak, étvágyuk is egyre nő. Napról napra elképesztő mennyiségű friss élelmiszerre van szükség. A legjobban azok járnak, akiknek alkalmuk nyílik felkeresni a... több»

#5

dokumentum

Cinego | Filmio

A BP Underground második része a budapesti underground hip-hop kultúráról szól. Csakúgy, mint az első, hardcore-punk műfajjal foglalkozó film, az új epizód is sajátos képi világgal... több»

#6

dokumentum | zenés

Cinego

Filatorigát, Maszk klub vagy a Kultiplex – csupán néhány hely a budapesti hip-hop legikonikusabb helyszínei közül, ahonnét igazi szubkultúraként nőtte ki magát az irányzat. A... több»

#7

akció | dokumentum

Az izgalmas ismeretterjesztő sorozat a fizika világából emel ki olyan érdekességeket, melyeket kísérletek révén mutat be a nézők számára. A hétköznapi tárgyakat hívja... több»

#8

dokumentum

Régen a székelyek voltak azok, akik a Kárpát-medence határait őrizték a támadók és betolakodók előtt. Manapság erre már nincs szükség, viszont még most is élnek köztünk olyan... több»

Építészkorzó
#9

dokumentum

A magyar építészet történetét bemutató sorozatunk negyedik, egyben befejező évadához érkezett. A magyarországi barokk jelentős épületei mellett az evangélikus templomépítészet... több»

Új régi hang
#10

dokumentum

Zerkula János a Romániában élő egyik magyar népcsoport, a gyimesi csángók kiváló cigányprímása, a klasszikus népzene egyik utolsó képviselője volt. A vak muzsikus egy ötödik... több»

Rendező: Szomjas György

#11

dokumentum

A kommunizmus ideje alatt Magyarországon több olyan zenekar is létezett, amely a szabadság eszméjét hirdette. Több ezren látogattak el koncertjeikre, viszont a kormány el akarta őket... több»

Rendező: Kisfaludy András

A becsület útján
#12

dokumentum

A film Koszorús Ferenc vezérkari ezredes 1944-es páncélos akciójáról szól. A filmben fikciós jelenetekben megjelenik az ezredes karaktere, miközben szakértők ismertetik az országban... több»

Öröktűz
#13

NA Öröktűz  (2017)

dokumentum

Portréfilm Reményik Sándorról – „Egy lángot adok, ápold, add tovább” Reményik Sándor életét, költészetét, hitvallását, a Hazához való hűséges viszonyát mutatja be és... több»

Rendező: Jelenczki István

#14

dokumentum

A 70-es években a Balázs Béla Stúdióban több dokumentumfilmet forgattak, amelyek a pedagógia tematikáját dolgozták fel. A vetítések alkalmával vitaestek, beszélgetések születtek,... több»

#15

dokumentum

A 2011-ben készült, kétrészes dokumentumfilm Scheffer János útját mutatja be a püspöki hivatásig, majd nyomon követhetjük, hogyan jutott el a vértanúságig. A romániai katolikus... több»

#16

dokumentum

Benyovsky Móric életében az egyik legnagyobb magyar kalandor volt. Megelőzte Cook kapitányt a Csendes-óceánon, elsők között fedezte fel Madagaszkár szigetét, Kamcsatkát, illetve a... több»

Rendező: Cséke Zsolt

Gondolta a fene!
#17

dokumentum

A sorozatban megismerhetünk húsz verset és balladát Arany János tollából - olyanokat, amelyeket oktatnak az iskolában és kevésbé ismerteket is. Szakértők elemzik a műveket, és... több»

A gondolkodás művészete
#18

dokumentum

A sorozat egyes részeiben fiatalokat ismerhetünk meg, akik összedolgoznak, valamint problémáik ellenére mindig a megoldásokat keresik ahhoz, hogy olyan termékeket, illetve alkotásokat... több»

Rendező: Szirmai Márton

#19

dokumentum

Megismerhetjük a Magyar Állami Népi együttes történetét a négy legnagyobb művész – Tímár Sándor, Mihályi Gábor, Rábai Miklós és Sebő Ferenc – tevékenységén... több»

Rendező: Medgyesi Gabriella

Egzotikus Ázsia
#20

dokumentum

Dr. Juhász Árpád geológus ismeretterjesztő sorozatában olyan tájakra kalauzolja el nézőit, mint Kambodzsa, Vietnam, Laosz vagy Borneó.