Közösség

Vélemény:

 

81 A vasember

(2008)

Szórakoztató popcorn movie

 
msfini   2022.02.23 15:57
0

Nem követem a képregényfilmeket (Marvel), kivéve az X-Men-filmeket, és azok minősége is jellemzően nagyon gyenge (amelyek a First Class után készültek). Végre rászántam magam és megnéztem: pozitív csalódás volt. A bevezetés is tetszett, hogy milyen gyorsan fogságba esett Robert Downey Jr., és hogy milyen kilátástalan volt a helyzete. Remek volt a magyarul beszélő terrorista is. :D A főszereplő nem tökéletes, nagyon gazdag, fegyvergyáros, de alapvetően nem gonosz, már a film elején sem. Sok poén nem volt, de azok nem voltak rosszak. Nem ül le a film, nagyon pörgős, az akciójelenetek hozzák a kötelezőt. Persze azért vicces volt, hogy egy barlangban milyen fegyvert képes összerakni, miközben teljesen máson kellene dolgoznia. Valamint a Jeff Bridges által alakított Obadiah Stane túl gonoszra sikeredett, és hihetetlen számomra, hogy miket csinál a film végén, a nyílt utcán. Tony Stark bejelentése is furcsa volt, hogy leállítják teljesen a fegyvergyártást, persze biztos, hogy megviselték a történtek. Valamint hihetetlen volt számomra a jelmez képessége is, bár egy ilyen popcornmozitól nem kellene realisztikus technológiát várnom. :)