Közösség

Vélemény:

 

87 Így neveld a sárkányodat 3.

(2019)

Így neveld a sárkányodat 3.

 
Garfbob10   2019.06.28 17:32
0

Az első Így neveld a sárkányodat még itthon láttam, és bár én mindig is szerettem a DreamWorks munkáit, de ez a produkció kirívott közülük. Gyönyörű látványvilággal és zenével operált, a végén Hablaty lábvesztése pedig meglepett, a DreamWorks azért nem gyakran vállalt be ilyeneket (jó, a Z, a hangya háborús jelenete milliószor durvább volt). A második részt már annyira vártam, hogy moziban is megnéztem, és a teremben fellépő problémák ellenére cseppet se rontott az élményen, és simán odaadtam volna neki az Oscar-t a Hős6os helyett (ha már A Lego-kalandot nem jelölték). Tülkön ülve vártam hát az első részt, amit eredetileg 2016-ra jelentettek be, de aztán folyton eltolták és eltolták, míg idén végre tényleg mozikba került. És egyáltalán nem bántam meg az 5 évnyi várakozást. A látvány és a zene továbbra is a stúdió csúcsa, a történet jól folytatta tovább Hablaty és Fogatlan fejlődését, és végre egy normális főgonoszt is sikerült kreálnuk. A film vége pedig gyönyörű lezárása a franchise-nak, amit kár lenne egy negyedik résszel elrontani.