Közösség

Vélemény:

 

77 Avatar: A víz útja

(2022)

Látványorgia

 
Jerico   2023.06.02 17:19
7

Az Avatar szinte egy önálló műfaj a filmes világban, hiszen James Cameron 2009-ben egy teljesen új technikai világgal adományozta meg rajongóit. A Pandora bolygón 2154-ben játszódó történet központi figurái a hatalmasra nőtt, kék színű na'vik, akik imádják erdőiket és különleges élővilágukat, melyben minden élőlény kapcsolódik a másikhoz. Az ő kincseikre fáj az emberiség foga. Az alaphelyzet kicsit az észak-amerikai indiánok földjeiért háborúzó, XIX. századi fehérek western-harcaira emlékeztet bennünket, de sebaj. A modern sci-fi közeg jól megfér az időtlen küzdelemmel a kapzsi hódítók és a természetimádó elnyomottak között. Én legalábbis jól szórakoztam az egészen, és lenyűgözött a látványorgia is. A 2022-es folytatás előtt egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogyan lehet mindezt überelni. Aztán 2022 karácsonyán végignéztem a 192 perces A víz útját és hihetetlen, de nem tűnt háromórásnak, és azt is megértettem, hogy mivel tudta túlszárnyalni az előző részt Cameron. Az egész cselekményt áttette az erdős helyszínből egy tengeri közegbe. A hatás óriási. Van izgalom, karakterisztika és meglepetés is. Értékelés: 85%.