Közösség

Vélemény:

 

81 Harag

(2014)

Remek kis háborús film, egy tank nézőszögéből

 
Laca//Ho/rr/oR//   2021.09.03 10:12
0

Soha nem gondoltam volna, hogy Brad Pittet egy háborús filmben fogom látni, de ez is eljött. Túl azon, hogy daliás fiatalemberekről szól a film, sokszor éreztem, hogy a hölgyeknek címezték Brad Pitt, Logan Lerman vagy Jon Bernthal végett, roppant jól ábrázolta az akkori helyzetet, amit az emberekből kihozott, és a látványa is magával ragadó volt. Sokszor tudtam azonosulni Norman Ellison karakterével, hiszen az ő szemszögéből láttunk rengeteget a filmben. Ahogy ő sem értett sok mindent a háborúban, és irtózott a gondolatától, úgy, mi is csak tátott szájjal néztük, mi is volt akkoriban. Szerintem a film felénél tartott romantika kellett bele, ugyan érdekes volt, hogy erre helyezték a hangsúlyt, mégis átjött a mondanivalója a szerelmi viszonynak a katona és a civil nő között. A vége pedig iszonyat izgalmas és lélegzetelállító volt. Jó volt, hogy a tankok voltak a főszerepben, ebből a nézőpontból még nem igen csináltak ehhez hasonló háborús filmet. Nekem tetszett, és mindezek mellett jól belevitték a katonáktól átadott üzenetet, mégpedig: nincs helye az érzelgősségnek, keménynek kell lenni.