Közösség

Vélemény:

 

84 Fák jú, Tanár úr!

(2013)

Fák jú, Tanár úr!

 
Berto49   2018.09.27 15:00
0

A német vígjátéknak csúfolt gagyiságok a mostanában készült amerikai ócskaságok sémájára készül. Számtalaszor látott high-school témájú filmek összelopkodott poénjai, magára valamit is adó rendező nem merné ezeket felhasználni, de a rendező, Bora Dağtekin képén nincs bőr! Már a címen is meghökkentem, mivel tisztában vagyok az eredeti helyesírás helyett fonetikusan szereplő felszólítás értelmével, már ez is túlmegy minden határon. Számomra érthetetlen, hogy ez már a harmadik folytatással jelentkezik, holott az elsőt is csak nagyon erős jóindulattal tudtam végignézni, elsősorban a főszereplő, a tunéziai apától és osztrák anyától született Elyas M'Barek miatt. Egyetlen említésre méltó szereplő, a többiek még a statiszták szintjét sem érik el. Elolvasva az itteni véleményeket látom, hogy nagyon egyedül vagyok az értékelésemmel, de ízlésekről nem érdemes vitatkozni. Egyetlen igazán mulatságos rész a végén, a stáblista közben mutatott bakiparádé, amiből látszik, hogy legalább a szereplők jól szórakoztak. Csak a halántékomra szegezett pisztoly kényszeríthetne rá, hogy a folytatásait megnézzem.