Közösség

Vélemény:

 

82 Dilisek vacsorája

(1998)

Dilisek vacsorája

 
Berto49   2017.05.21 10:56
0

Az eredeti színdarabot (Balfácánt vacsorára) tűzte a műsorára az itteni színház (a kezdetek óta nem értem, hogy miért mindig lerágott csontokkal operálnak, ugyan ezt a filmet eddig még nem láttam, mert a címe már eleve visszariasztott) most, ezért vettem előre a megnézését. Danny deVito (mindössze 152 cm a magassága, egyáltalában lehet erre a magasság szót használni!?), akit ki nem állhatok francia megfelelője, Jacques Villeret (Mikó István, szintén nem kedvenc, magyar hangjával) a főhőse ennek a komédiának. Sokan életük legjobb filmjének tartják, minden percét végigröhögték, hát én nem! Miért gondolják, hogy egy mókás(?) kinézetű színész eleve biztos siker, függetlenül a darab minőségétől? Egyszer-egyszer mosolyogtam rajta, de nem áll szándékomban több olyan filmet megnézni, amelyikben a megboldogult J. V. játszik. A film szinkronja nagyon jó volt, Kern kiváló és még Mikó is a legjobb formáját hozta. Egyébként Veber (nyugodt szívvel vígjátékgyárosnak nevezhetjük), a darab szerzője írta a „Miniszter félrelép” c. vígjátékot, amit a film után sok évvel szintén játszott a Hevesi Színház.