Közösség

Vélemény:

 

84 A vörös sárkány

(2002)

A vörös sárkány

 
Berto49   2017.05.27 15:59
1

Robert Harris izgalmas, letehetetlen könyveiből remek filmadaptációk készültek. Elég egyet is említeni közülük, a díjesővel elhalmazott "A bárányok hallgatnak" címűt, de a szóban forgó film is közéjük tartozik. Ralph Fiennes szereplése miatt vettem le a polcról és meglepődve tapasztaltam, hogy jobban tetszett, mint ahogy az emlékeimben élt. Borzongató történet, a legutolsó képkockákra is jut egy meglepő csavar, és három, helyesebben négy kiváló sztár játszik benne. Ugyan itt Hannibal Lecter szinte mellékszereplő, de Sir Anthony a szokott módon, zseniálisan játszotta el a szerepét. Az egyik főhős Will Graham, a fantasztikus intuíciós képességgel megáldott/megvert nyomozó, akit Edward Norton alakított. Nortont az 1996-os "Legbelső félelem"-ből ismerhette meg a néző, de már akkor és ott is bizonyította hatalmas tehetségét. Mellékfigura, de szintén kiváló színész volt az azóta meghalt Philip Seymour Hoffman, aki a Tattler piaci légy szemtelenségű újságíróját alakította és a filmben is meghalt, de milyen iszonyatos halállal! Utoljára hagyom az újságokban Fogtündér-Fogmanó bornírt névvel szerepeltetett Dolarhyde alakítóját, Ralph Fiennes-t, aki mély átéléssel játszotta el a gyermekkorban mentálisan megnyomorított sorozatgyilkost. Olvastam, hogy alaposan kigyúrta magát, a felvételek alatt protézist viselt, hogy hasonlítson a farkastorkú őrülthöz.