Közösség

Vélemény:

 

87 Egyenesen Comptonból

(2015)

Egyenesen Comptonból

 
rainman   2020.09.10 23:44
1

Elillant ez a két és fél óra. Nem unatkoztam, mert a zenés életrajzi filmek hálás téma, ha leülne esetleg maga a film, a zene visz magával! Mondjuk nagyon elégedett sem voltam. Sokat markolt a film, de keveset fogott. Szerintem nem mondok nagyot azzal, hogy az amerikai Gangsta’ rapnek itthon nincs túl nagy beágyazottsága, rajongótábora. Ebben nagy szerepe van a kulturális különbségeknek és az eltelt 30 évnek többek között. Na de ezen túllendülve, túl sok mindenről akart szólni a film: Amerikában a mai napig létező rasszizmustól kezdve a nyolcvanas, kilencvenes évek lenyomatától a happy endes amerikai álom megvalósításáig! Mindenből kapunk egy kicsit, de egyik sincs igazán kifejtve. Van dráma, de nem eléggé szívbe markoló. Van happy end, de nem eléggé libabőrözős. Vannak zenék, de hiába slágerek, (magyar fülnek) kissé idegenek. A film vágása meg nagyon félresikerült. Szóval eltelik az a két és fél óra, kapunk pici betekintést a Gangsta’ rap világába, de keserédes hangulatban fejezzük be a filmet.