Közösség

Vélemény:

 

71 A lény - egy másik világból

(1951)

A Lény

 
Yosihiro   2019.01.12 21:17
3

Remek film. Azt hiszem megelözte a korát. A film jól indul bár a párbeszédek néha közhelyesek, de még épp odaillöek. A történet jól felépített. Picit a hang zenei aláfestést hiányoltam. Egy katonai repülökapiány és az északi kutatócsopoprt valamint egy "fagyos románc" és egy földönkívüli összekombinálása igen remek anyagot ad a történetnek. Jól ábrázolják a sarkköri viszonyokat ez meglepetés volt nekem. A "lény" kicsit mesében illüen éli tul a földetérést és megfagy a jeges vízben. A fagytömböt egy igen vékony elektromos paplan melegíti fel amiböl kiszabadulva az uj létformát életben tartó Lény az emberi vér tápolálékáért küzd. A kapitány és a tudosok között nincs összhang ennk következménye hogy áldozatok születnek. Ennek következtében a tudosok rájönnek a lény igazi funkciójára. A kapitány is értesül errül és elindítja a Lény megsemmisitését. tervük eleinte sikertelen , de a végére egy "áramütésre" sikerül. A vége happy end és az ujságíró aki épp ott volt szavai zárják a filmet ami az UFO rajongók számára legendává vált! Remek kikapcsolodás csak ajánlani tudom. Üdv Yosi