Közösség

Vélemény:

 

65 Kampókéz 2.

(1995)

Kampókéz 2.

 
respect the movies   2018.03.04 21:07
0

Szerintem nem volt rossz film! Egyszer azt hallottam hogy a Kampókéz második része tulajdonképpen "csak" le akarta utánozni az első részt! Jómagam nem értek egyet ezzel a felvetéssel, bár azért vitathatatlan tény, hogy sok mindenben hasonlít az első részhez, de én inkább azt mondanám, hogy vette az első rész alapjait és arra készítették el a folytatást! Ami nem feltétlenül tartottam rossz dolognak, hisz történet szinten, rengeteg mindent lehetett még elmesélni Kampókéz legendájáról és ezt meg is teszik a készítők! Talán ez is az egyik hibája a filmnek! Mert míg az első rész nagyrészt megőrzi magának a Kampókéz legendáját és emiatt is működik misztikum terén is jól, addig itt szinte mindent megtudhatunk róla (és ezzel a misztikumát el is veszti)! Bár egyáltalán nem rossz ötlet a drámaiságot belevinni Kampókéz legendájába, csak szerintem nem ilyen mértékben, mert a film végére már akár sajnálhatjuk is a gonoszunkat! A történet helyszín változtatása telitalálat volt a készítők felől! Színészek terén nem volt annyira kiemelkedő mint az elődje, bár Tony Todd azért itt is kitesz magáért! Hangulatos folytatás, bár azért az első rész színvonalát nem éri el, de mindenképp a jobb folytatások sorai közé sorolnám!