Közösség

Vélemény:

 

88 Fennsíkok csavargója

(1973)

Amikor Eastwood spagettit főz

 
erahurka   2023.02.13 10:56
1

Sok filmben eljátsszák, hogy a főszereplőt nem érdekli semmi, de aztán mégis segít. Na hát itt tényleg nem érdekli őt a város. Kihasználja, kizsigereli az egész kolóniát. Egy dolgot sajnáltam, hogy mégis segít a kisemberen (szó szerint, hihi), és hogy azért a helyiek is bőven sárosak. Merészebb lett volna, ha teljesen beleállnak, és antihősünk ártatlanokkal viselkedik így. Talán Eastwood így is akarta, de a stúdió nyomására kénytelen volt enyhíteni rajta valamelyest. A történet picit ködös, van pár flashback, ami bosszúra utal, de nem mondják ki egyértelműen. Illetve kicsit túlnyújtották a készülődést szerintem, egy idő után úgy voltam, hogy oké, értem, kihasználja őket, megalázza őket, görbe tükör meg stb., de lássuk már mire megy ki a játék! Nem emlékszem, hol, de olvastam valahol vagy podcastban hallottam, hogy Eastwood saját állítása szerint is sokat tanult a Leonével töltött forgatások során. Nem véletlen, hogy második egész estés rendezése western, és az sem, hogy bár teljesen amerikai, én mégis éreztem rajta egy kis spagettiszószt, de ízlett, számomra bevált a recept.

 
Interfectorem Sabnock 2024.02.04 14:05
1

Jót írtál! De ez egy klasszikus „revenge” vagy „vengeance” vagy éppen „gjakmarrja”!!! :)