Közösség

Vélemény:

 

82 8 mérföld

(2002)

Lose Yourself

 
HE7EDIK   2019.12.27 01:22
1

Ez a film attól jó, hogy bemutat egy másféle Amerikát. Nem, nem azt amit a hollywoodi filmek többségében láthatunk, hanem azt amit Michael Moore filmekben. A lepusztult negyedek, a kilátástalanság, szegénység, nyomor, nélkülözés. Nem véletlen hogy ezeken a helyeken többnyire feketék laknak, hisz bármennyire megy a no racism képmutatás, a világban, így az USA-ban is a mai napig óriási méreteket ölt a rasszizmus, tulajdonképpen a mindennapjaink része. Maga Eminem is mélyről jött, hogy a film mennyire mutatja be életét nem tudom, de gyanítom sokat merített fiatalkori életéből. A rapcsaták nagyon hatásosak, jól bemutatja mennyi érzelem és energia rejtőzik a műfajban, a szegénységből való kitörés pedig szívszorító pillanatokat generál. Eminem sosem lesz Jack Nicholson, de az biztos hogy fehérként az egyik, ha nem a legjobb rapper lett egy feketék uralta műfajban, a Lose Yourself-el pedig megalkotta minden idők legjobb rap dalát. Nem szeretem a műfajt és Eminem zenéjét sem, de ezen művét akárhányszor meg tudom hallgatni és gyanítom ezzel mindenki így van, még az is aki ugyanúgy nem kedveli a rap zenét. Nem véletlen hogy a film végén, főként a stáblista alatt megy a zene, hisz ez tulajdonképpen Eminem személyes hitvallása és főműve is.