Közösség

Vélemény:

 

86 A mentalista

(2008)

A mentalista

 
nikesz   2015.02.20 22:22
0

Szórakoztató és drámai sorozat, ami a napokban zárult le végleg a hetedik szériával.
Anno nagy rajongóként, csüngtem rajta, de főleg Simon Baker és Robin Tunney együttese miatt. A többi szereplő valahogy mindig is irritált. Choe karaktere volt talán az, ami meg tudta őrizni egyediségét. Ezt a rendezők is érezhették, hiszen egyedül ő maradt meg a sorozat utolsó részeire is állandó szereplőként.
Maga a történet a főszereplő karizmája, és charme-ja miatt marad fent idáig. Tinik kedvence lett, megpróbáltak minden áron a két szereplő kapcsolatába többet bele látni mint, ami valójában benne volt. A sorozat ott romlott el, amikor a rendező, Bruno Heller beadva a derekát, meghajolt a rajongók akarata előtt, és a két főszereplő közé romantikus atmoszférát próbált teremteni. A sorozat ellaposodásában a túl soká húzott Red John szál is jól közrejátszott. A néző kerek 6 esztendőt kellet végig üljön, mire Patrick Jane küszködve haragjával "elkapta" Red Johnt. Az elkapás maga nem lett túl spilázva, személy szerint kihasználva éreztem magam. 6 év várakozás után egy ilyen zárlatot kaptam. És miért történt ez? A romantikus szál miatt. Ennek a sztorinak minél hamarabb be kellett fejeződnie, ahhoz, hogy végre a közönség megkapja a szerelmet, és boldogan vizualizálhasson a két nyomozó egymásra találásán.
Többre vágytam, főleg azok után, ahogy a sorozat első évadai jóra sikerültek.
Meg volt benne a lehetőség...