Közösség

Vélemény:

 

80 Gerald's Game

(2017)

Gerald's Game

 
Berto49   2017.10.07 06:50
1

!!!Spoiler!!! Minden kívánságom ilyen gyorsan teljesüljön! Azt gondoltam, hogy jó néhány hónapot kell várni erre a King-adaptációra, amelynek eredeti regényét anno olvastam is. Alig néhány nap után, hogy olvastam és beírtam a kívánságlistámra ezt a nagyon várós mozit, egy ismeretlen jótevő (a filmek Atyja áldja meg érte!) készített hozzá magyar feliratot. Nehéz, de nagyon sikeres adaptáció ennek a kamaradarabnak az elkészítése, hiszen mindössze egy házaspár, Jessie és Gerald a főszereplő, az utóbbi pedig hamarosan a kezdet után szívrohamban meghal, és csak Jessie hagymázas hallucinációban „osztja az észt”. A megbilincselt szerencsétlen asszony múltjának sötét foltja flashback epizódokban tárul fel. Érdekes, hogy King néhány más írásában használt motívum is feltűnik a darabban; a Cujo-féle kutya, vagy a "Dolores Claiborne " című regényében is jelentős szerepet játszó teljes napfogyatkozás. Stephen King kimeríthetetlen tehetsége a szörnyűséges történetek kitalálásában nagyszerű lehetőségeket nyújt a filmkészítők számára is. Ez a feldolgozás szerintem a nagyon jók közé tartozik. Carla Gugino eddig az általam látott filmekben nem hívta fel magára a figyelmemet, de mostantól meg vagyok győződve kiugró tehetségéről.