Közösség

Vélemény:

 

87 Mission: Impossible - Utóhatás

(2018)

Mission: Impossible - Utóhatás

 
Berto49   2018.08.02 22:03
1

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Elképesztően látványos mozi, amit mostanában meg lehet csinálni egy akciófilmnél azt megtették. Persze kell hozzá egy Tom Cruise, aki a hatodik X közepén járva bámulatosan teljesít. Amennyiben valóban igaz, hogy minden jelenetet kaszkadőr nélkül vettek fel, akkor csoda, hogy egy bokatöréssel megúszta. Ez a baleset 80 millió dollárral növelte a film költségvetését, de szerintem bőven behozza majd, mert a mozi pénztáraknál tolonganak. Végignézve az IMDb szinte véget nem érő stáblistáját elhiszem, hogy a hadseregnyi közreműködő miatt valóban ilyen jelentékeny volt Cruise elhibázott ugrása miatt a kiesés. Ugyan a franchise már a hatodik résznél tart, de talán az első után ez a leginkább élvezhető, ha nem vesszük figyelembe a történetet. Az ugyanis elég gyenge lábakon áll, de ennél a zsánernél nem is a leglényegesebb összetevő. A fő szempont az „action”, az pedig vastagon benne van. Jól megkoreografált verekedések, lélegzet visszafojtós, fantasztikus üldözések, csodás helyszínek. Mikor juthat el a mezei néző Kasmír hegyei közé, ráadásul helikopterről gyönyörködhet a pazarul fenséges tájban. Vagy vegyük az ejtőernyős ugrásokat, amik szintén bravúros felvételek. Én a hagyományos 2 D-ben láttam, de így is néha annyira szorítottam az ülés karfáját, hogy majdnem a kezemben maradt. A DVD-én való megjelenést figyelni fogom, mert muszáj beszereznem a gyűjteményembe!