Közösség

Vélemény:

 

75 Tomb Raider

(2018)

Tomb Raider

 
Diesel   2018.06.13 09:33
2

Számomra a Tomb Raider a női Indiana Jones. Pozitívum volt látni hogy ez a film másfajta megközelítésből filmesítette meg Lara Croft karakterének történetét. Számos utalás látható a filmben a videójátékra. A színésznő Alicia Vikander véleményem szerint teljes mértékben megállta a helyét, és igazán jól felépítette a karaktert. (Tudom nem szabad ilyet, de nekem Angelina Jolie marad az igazi Lara Croft.) Ami még jó volt a filmben az a látvány, és a feszültség fokozása. Igazából végig izgalmas volt a film, de akkor is olyan klisének éreztem itt ott. Itt valójában arról van szó, hogy ez a történet már elfáradt több bőrt nem lehet róla lehúzni. Lord Croft (Dominic West) sajnos nem kapott elég teret a filmben. Maga a történet jól felépített volt, és izgalmas. Himiko legendája, és sírhelye is teljes mértékben érdekes. A Trinity szervezetről azért több mindent is megtudhattunk volna, bár ezt betudom annak, hogy a folytatásban biztosan több információ derül majd ki az ősi szervezetről. Szerintem a túlzásokkal semmi baj sincs mivel ez egy 2013-as videójáték adaptációja. Mindent összevetve egy izgalmas, és látványban erős kicsit középszerű kalandfilmet láthatunk.