Közösség

Vélemény:

 

77 Jégvarázs 2

(2019)

Jégvarázs 2

 
Timon   2019.11.22 19:52
0

Tartalmazhat cselekményelemzést és talán spoilereket. Habár az első rész valahogy nem igazán győzött meg,erre mégis rászántam magam, mert az előzetes(ek) egy erősebb, komorabb folytatásra engedték következtetni.Már az elején éreztem, hogy megérte ez a viszonylag merész ötlet. Egy közönség által jónak tartott film folytatásaként nem szükséges feltétlenül a bőrlehúzás kategóriáját megközelítési, ha hozzá méltó.Szóval szerintem ebből a szempontból sikerült az előzőt felülmúlnia. Azt a tipikus múlt felkutatásnak szánt koncepciót könnyen mentette az animáció, és az, hogy a túlzott színességet ezzel mellőzték,és az erős drámai jelenetek. Sok éneklés ugyan volt benne, de most ez annál jobban jött át valamiért.Pontosan nem tudom definiálni, maradok inkább annál, hogy egy érzés. A film sikere pedig sok szempontból már hónapok óta hatalmának ígérkezik. Viszont még mindig Az oroszlánkirályhoz nálam az év animációs filmje, ez viszont utána rögtön a következő a listámon. A moziból igencsak elégedetlen jöttem ki. 10/9