Közösség

Vélemény:

 

50 Moonfall

(2022)

Hiteltelen mese ami látványos

 
Master   2022.06.20 19:44
3

Szeretem a sci-fit, így nagyon vártam már a Moonfallt főleg, hogy Roland Emmerich rendezésében egy ütős látvány-orgiára és agyalós sztorira számítottam. Sajnos egyik sem jött be. A látvány itt-ott megvolt ugyan, de agyalós sztori helyett egy hiteltelen gagyi mesét kaptam. A legjobban nem is az idegesített, hogy a Holdat valamiféle mesterséges űrhajóként akarták a nézőknek eladni, hanem, hogy letolták a torkunkon azt a blődséget, hogy három ember menti meg az egész Földet. Két pasas és egy nő helyettesítik az Egyesült Államok elnökét, a kormányt, a kongresszust, a teljes Pentagon vezetést, a vezérkart és a 20 ezer dolgozót alkalmazó NASA igazgató-tanácsot is. Gyenge és nagyon Zs-kategória ez így. Mint mostanában sok amerikai produkcióval, ezzel is az alapsztori és a script a legfőbb probléma. Kiveszett az amcsikból a fantázia? Nem akadnak már eredeti ötletek? Pénz van a megvalósításokra, csak épp nincs mit megvalósítani. Eltűntek a jó írók, forgatókönyves szakemberek, és nincs szellemi apport. Értékelésem a Moonfallra: gyenge, 45%.