Közösség

Vélemény:

 

61 Derült égből család

(2017)

Derült égből család

 
Berto49   2018.08.16 20:15
0

Szánalmas próbálkozás a nevetőizmok megmozgatására. Színdarab alapján készült (érdemes lenne megtudni, hogy hányszor és milyen sikerrel került színre M. Sébastien Thiery fércműve), de nagy kár volt a filmes változatát elkészíteni. A vígjáték műfaj megcsúfolása debil szereplők felvonultatásával. Az egyetlen poén a Schnell nevű német juhászkutyához fűződik; akkor lesz szófogadó, ha az „anyanyelvén”, vagyis németül szólnak hozzá. A sokak által kedvelt Christian Clavier filmjei közül ez volt az első, amit láttam, ígérem, nem fogom összetörni magam, hogy akárcsak egy másikat is megnézzek. Döbbenetes, hogy a sokat emlegetett franciás szellem ilyen siralmas teljesítményre is képes. A nagy francia komikusok motollaként foroghatnak a sírjukban. Biztos, hogy nem ismerem a teljes kínálatot, de ha ilyen és hasonló a választék akkor semmit sem vesztettem, sőt nyertem vele. Amin meg különösen csodálkozom, hogy egy ilyen produkciót megvesznek, sőt szinkronizálják, majd még DVD-én is piacra dobják. A gyanútlan közönség pedig meg is nézi, meg még talán a lemezt is megveszi. Csak azért nem nézhetetlen, mert mazochizmusból végigszenvedtem.