Berto49   2018. 08. 16.

Szánalmas próbálkozás a nevetőizmok megmozgatására. Színdarab alapján készült (érdemes lenne megtudni, hogy hányszor és milyen sikerrel került színre M. Sébastien Thiery fércműve), de nagy kár volt a filmes változatát elkészíteni. A vígjáték műfaj megcsúfolása debil szereplők felvonultatásával. Az egyetlen poén a Schnell nevű német juhászkutyához fűződik; akkor lesz szófogadó, ha az „anyanyelvén”, vagyis németül szólnak hozzá. A sokak által kedvelt Christian Clavier filmjei közül ez volt az első, amit láttam, ígérem, nem fogom összetörni magam, hogy akárcsak egy másikat is megnézzek. Döbbenetes, hogy a sokat emlegetett franciás szellem ilyen siralmas teljesítményre is képes. A nagy francia komikusok motollaként foroghatnak a sírjukban. Biztos, hogy nem ismerem a teljes kínálatot, de ha ilyen és hasonló a választék akkor semmit sem vesztettem, sőt nyertem vele. Amin meg különösen csodálkozom, hogy egy ilyen produkciót megvesznek, sőt szinkronizálják, majd még DVD-én is piacra dobják. A gyanútlan közönség pedig meg is nézi, meg még talán a lemezt is megveszi. Csak azért nem nézhetetlen, mert mazochizmusból végigszenvedtem.

alexxx   2018. 02. 24.

Elég abszurd a sztori, de a maga nemében abszolút szórakoztató. A francia vígjátékok kedvelői biztosan megtalálják benne a számításaikat, persze erre sem mondanám, hogy maradandó élmény, különösen, hogy múlt héten láttam az Éjszakai játékot, ami szerintem bőven ott lesz az év legjobb vígjátékai közt.

MMcFly2015   2018. 07. 16.

Egy rém egyszerű - sablonnal teli családi vígjáték, amit Christian Clavier színészi játéka tesz szerethetővé. Nem egy eszement vígjátékról beszélünk, hajlik a dráma felé, mégis azt mondom, aki hozzám hasonlóan szereti a francia vígjátékokat, kár lenne kihagyni. Maradandót nem alkot, de mint mondtam; Clavier minden jelenete, és a 80 perces rövidke játékidő eléri, hogy kellemesen szórakozzunk. A végén volt kis hiányérzetem, teljesen máshogy képzeltem el a végkifejletet, így kicsit giccsesnek bizonyult.

EDUARD98   2018. 03. 01.

Nagy kedvencem Christian Clavier, szerintem a ma élő franca színészek közül az egyik legnagyobb, és ami engem illet, minden fenntartás nélkül tudom már fogadni az ő színészi játékát. És ez a film jól példázza az ő tehetségét. Szerintem önmagában nem annyira érdekes a történet és a karakterek is többségükben eléggé plasztikusak, így Christian alakítása gyakorlatilag megtartja az egész koncepciót magában.

KATE   2018. 02. 25.

Felemás érzéseim vannak a francia vígjátékokkal, valahogy ritkán tudok ráhangolódni erre a fajta humorra, de a Derült égből család végülis nem okozott csalódást. A sztori rendben van, tetszik, hogy nem épp szokványos a dolog, a humor is többé-kevésbé ül, szóval kikapcsolódásnak és a hideg elől menekülve teljesen rendben van, de ez a vélemény nálam 3 csillagot jelent. Amit ígér, azt hozza, de igazából semmi több.

Catherine Frot

Sébastien Thiery saját színdarabját dolgozta át filmmé, de közben megfeledkezett arról, hogy a mozi nem egyenlő a színházzal. 35/100 több»