Joaquin Phoenix elképesztő. De nem csak miatta érdemes megnézni a Jokert. Ez a film sokkal, de sokkal több, mint egy eredettörténet vagy egy képregényfilm.
Először is a rendező, Todd Philips legnagyobb húzása az volt, hogy Gothemet a nyolcvanas évek Amerikájába pozicionálta. Nincsenek CGI épületek, az egész közeg rendkívül egyszerű, mégis életszerű. Nem veszi el a figyelmet a karakterfejlődésről, vagy ha úgy tetszik, leépülésről. Kőkemény drámát látunk, ahogy emberünk egyre mélyebbre merül a saját elméjében, és éppen ezért tudunk együttérezni vele. Végigmegyünk minden egyes megaláztatáson, minden egyes fázison a főszereplővel, mígnem egyszerűen összeroppan a társadalom által ráruházott és egyben meggyötört identitás, és megszületik Joker.
Ez az a fajta film, ami bekúszik a bőröd alá. Nem hagy nyugodni, mert olyan témákat feszeget, amelyek manapság mindennaposak. Rámutat arra az egyszerű tényre, hogy ha sokáig elnyomásban tartják az embereket, mindig lesz egy pont, egy hézag, ahol kitör a feszültség. És akkor jaj lesz azoknak, akik mindezt előidézték. A Joker nem az erőszakot isteníti, hanem arra mutat rá tűpontosan és brutálisan, hogy hol van elcseszve a fogyasztói társadalom. De úgy rendesen.
Joaquin Phoenix elképesztő. De nem csak miatta érdemes megnézni a Jokert. Ez a film sokkal, de sokkal több, mint egy eredettörténet vagy egy képregényfilm. Először is a rendező, Todd Philips legnagyobb húzása az volt, hogy Gothemet a nyolcvanas évek Amerikájába pozicionálta. Nincsenek CGI épületek, az egész közeg rendkívül egyszerű, mégis életszerű. Nem veszi el a figyelmet a karakterfejlődésről, vagy ha úgy tetszik, leépülésről. Kőkemény drámát látunk, ahogy emberünk egyre mélyebbre merül a saját elméjében, és éppen ezért tudunk együttérezni vele. Végigmegyünk minden egyes megaláztatáson, minden egyes fázison a főszereplővel, mígnem egyszerűen összeroppan a társadalom által ráruházott és egyben meggyötört identitás, és megszületik Joker. Ez az a fajta film, ami bekúszik a bőröd alá. Nem hagy nyugodni, mert olyan témákat feszeget, amelyek manapság mindennaposak. Rámutat arra az egyszerű tényre, hogy ha sokáig elnyomásban tartják az embereket, mindig lesz egy pont, egy hézag, ahol kitör a feszültség. És akkor jaj lesz azoknak, akik mindezt előidézték. A Joker nem az erőszakot isteníti, hanem arra mutat rá tűpontosan és brutálisan, hogy hol van elcseszve a fogyasztói társadalom. De úgy rendesen.