Közösség

Vélemény:

 

84 Titanic

(1997)

Hullámvasút szerű dráma és szerelem a jéghegy csúcsáig.

 
Laca//Ho/rr/oR//   2021.07.15 13:57
1

Ez a film nem véletlenül zsebelt be akkor szinte minden díjat... Amit James Cameron csinált, és ahogy ezt az egészet látványban és érzelemben a vászonra vitte, teljesen azt éreztem, mintha én magam is ott lettem volna. Nagyon jól dolgozza fel, ami 1912-ben történt, Cameron rendkívüli érzékkel nyúlt a témához, és jól fűszerezte meg romantikával. Ugyanis egy nagyon mély szerelmi történetet mutatott be egy hajón, ami katasztrófába torkollott. A Leonardo DiCaprio és Kate Winslet közti vonzalom, ami végigvezette a filmet, igazán csodás, mély érzést váltott ki a nézőkből. A két karakter nagyon jól mutatta be, mi övezi világunkat, ami régebben még jobban kirajzolódott. Az osztálybeli különbségre gondolok, amikor a pénz diktál, és nem a szerelem. Nagyon hosszú filmről beszélünk, hiszen kicsit több mint 3 óra, de még így sem érzi az ember, hogy "huuu, de hosszú". A folytonos cselekmény, csavarok, szituációk mind-mind magával ragadják a nézőt, és egy percre sem hagyta Cameron, hogy elengedjék. Nagyon jól felépíti az elején az egészet, mind a történetet, mind a karaktereket. A közepén jön a cselekmény, a boldogság váltja a drámát, és így tovább, míg el nem érünk a "jéghegy" csúcsáig, a befejezésig. A romantikát és a komédiát felváltja az izgalom és dráma. Nagyszerű alkotás minden téren.