Adepto

Ron Donachie
James Cameron
James Cameron
Kate Winslet

A 20. század kezdetén megépítik a kor legnagyobb tengeri hajóját, a Titanicot. 1912. április 10-én a Titanic elindul Southampton kikötőjéből, hogy két megállással végül megérkezzen New Yorkba. A luxushajó a figyelmeztetések ellenére nem tudja elkerülni az ütközést egy jégheggyel, így két… Több

Premier (HU): 2023.02.09. | Disney+ (2022.06.14.)
Forgalmazó: Forum Hungary

2024.02.07 Schumy1

Egy alapmű! Amúgy is szeretem a katasztrófafilmeket, és a Titanic ezen is túlmutat. Jó színészek, jó vágás, jó hang, kell ennél több? Filmzene zseniális, sokszor hallgatom. Akárhányszor megnézem, mindig megkönnyezem.

2017.12.16 Artemisia

Nehéz szavakat találni, melyek megragadják a film éteri szépségét.Talán soha nem készült ennél romantikusabb film.Lélegzetelállítóan gyönyörű képeket látunk, a főszereplők is gyönyörűek, az egész film szürreláisan szép, mintha a cselekmény a valóság ... Több

2021.07.15 Laca//Ho/rr/oR//

Hullámvasútszerű dráma és szerelem a jéghegy csúcsáig

Ez a film nem véletlenül zsebelt be akkor szinte minden díjat... Amit James Cameron csinált, és ahogy ezt az egészet látványban és érzelemben a vászonra vitte, teljesen azt éreztem, mintha én magam is ott lettem volna. Nagyon jól dolgozza fel, ami 1912-ben történt, Cameron rendkívüli érzékkel nyúlt a témához, és jól fűszerezte meg romantikával. Ugyanis egy nagyon mély szerelmi történetet mutatott be egy hajón, ami katasztrófába torkollott. A Leonardo DiCaprio és Kate Winslet közti vonzalom, ami végigvezette a filmet, igazán csodás, mély érzést váltott ki a nézőkből. A két karakter nagyon jól mutatta be, mi övezi világunkat, ami régebben még jobban kirajzolódott. Az osztálybeli különbségre gondolok, amikor a pénz diktál, és nem a szerelem. Nagyon hosszú filmről beszélünk, hiszen kicsit több mint 3 óra, de még így sem érzi az ember, hogy "huuu, de hosszú". A folytonos cselekmény, csavarok, szituációk mind-mind magával ragadják a nézőt, és egy percre sem hagyta Cameron, hogy elengedjék. Nagyon jól felépíti az elején az egészet, mind a történetet, mind a karaktereket. A közepén jön a cselekmény, a boldogság váltja a drámát, és így tovább, míg el nem érünk a "jéghegy" csúcsáig, a befejezésig. A romantikát és a komédiát felváltja az izgalom és dráma. Nagyszerű alkotás minden téren.

2016.11.11 ArpiHajdu és Réci

Hitelesen ábrázolja a katasztrófa körülményeit

A Titanicról mindenkinek van véleménye, még annak is, aki ezt szeretné inkább eltitkolni, ugyanis rövid idő alatt vált örök klasszikussá. Személyes kötődésem van a témához (az egyetemi szakdolgozatomban a Titanic-katasztrófát elemeztem válságkommunik... Teljes kritika

2017.04.11 indingo

Óriási film. Érdekes a története, bár sok legenda övezi. Sokak szerint nem is a Titanic süllyedt el. Ki gondolta volna akkor, hogy Leoból ekkor színész lesz.

A film összbevétele 2 147 483 647 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 571 620 804 forintot termelt.

A Titanic az első film a díjátadó történetében, amely 11 Oscart nyert, beleértve a legjobb film és a legjobb rendező díját is. A film elkészítése rekordot döntött a költségvetése és a forgatási ideje miatt.Szerző: Informer2

Az 1997-ben bemutatott Titanic című film egyik jelenete annyira híressé vált, hogy valós turistalátványossággá vált. A filmben Jack (Leonardo DiCaprio) és Rose (Kate Winslet) egy romantikus jelenet játszanak el a hajó orrában, amelynek csúcsán állnak és karjukat kitárva hagyják, hogy a szélben lengjenek. Ez a jelenet annyira ikonikus lett, hogy a színészpárok és a turisták is szívesen utánozzák, és a hajó orrában fotózkodnak hasonló pózokban. Azonban az eredeti helyszín nem a valóságos Titanic maradványai között található, hanem egy hatalmas, 30 méter magas dombon található, amelyet a forgatáshoz építettek a kaliforniai Rosarito Beachen. A dombot a forgatás befejezése után sem bontották le, hanem turisztikai célokra hasznosították, és azóta is számos látogatót vonz.Szerző: Informer2

Piroch Gábor volt Billy Zane kaszkadőre. Szerző: indingo

A filmben több, mint 150 kaszkadőr működött közre. Szerző: indingo

(2016. 12. 19.)
A kissé túlromantizált alkotások közül talán a Titanicot becsülöm legjobban. Több