Titanic

ArpiHajdu és Réci   2016. 11. 11.
Hitelesen ábrázolja a katasztrófa körülményeit

A Titanicról mindenkinek van véleménye, még annak is, aki ezt szeretné inkább eltitkolni, ugyanis rövid idő alatt vált örök klasszikussá. Személyes kötődésem van a témához (az egyetemi szakdolgozatomban a Titanic-katasztrófát elemeztem válságkommunikációs szempontból), e miatt nem tudok semlegesen hozzáállni a filmhez sem, ám épp a dolgozatomhoz szükséges hosszas kutatómunka miatt állíthatom teljes bizonyossággal, hogy a film igen hitelesen ábrázolja a katasztrófa előzményeit, következményeit és a kort is, amelyben bekövetkezett. A készítők egészen különleges pontossággal figyeltek oda a részletekre, például hogy hogyan épült fel a hajó, hogyan néztek ki a luxuslakosztályok, milyen emberek ... több»

Mavil   2016. 06. 10.

Az egyik legjobb film, amit valaha láttam az a Leonardo DiCaprio és Kate Winslet főszereplésével készült Titanic. A valós tragédiát messzemenően nagy részletességgel bemutató történet egyszerre drámai, megható, romantikus.

indingo   2017. 04. 11.

Óriási film. Érdekes a története, bár sok legenda övezi. Sokak szerint nem is a Titanic süllyedt el. Ki gondolta volna akkor, hogy Leoból ekkor színész lesz.

Deku   2017. 07. 25.

Leginkább Leonardo DiCaprio mint színész rontotta el nekem az élményt hisz nem a kedvencem. Itt se vált azzá. Ez a film borzalmasan gyenge és unalmas. Szerintem lett volna benne fantázia csak, ezt a készítők nem tudták olyan módon megfogni ahogy azt illett volna és ezáltal szerethetetlenné tették az egészet.

GedyPapa   2017. 03. 08.

Nem csoda, hogy színész nem kapott érte Oscar-díjat. Engem nem vett meg magának, se a csöpögős sztori, se a színészi játék. Nagyon nagy szerencse, hogy DiCaprio ki tudott lépni abból a kalitkából, amit Jack szerepe okozott neki. Viszont a süllyedő hajó látványa nagyon szép volt!

Frances Fisher
Ron Donachie
James Cameron
James Cameron
Kate Winslet

A kissé túlromantizált alkotások közül talán a Titanicot becsülöm talán legjobban. 9/10 több»

A film összbevétele 2 147 483 647 dollár volt (imdb.com).

A fa bútordarab, amelyen Rose megmenekül egy valós, a Titanicról előkerült darab alapján készült el. Az eredeti maradványt a halifaxi múzeum őrzi jelenleg.

(ArpiHajdu és Réci )

Rose karakterét egy valós személyről, Beatrice Woodról mintázták, aki ugyan a Titanicon nem utazott, de nagyon szenvedélyes embernek ismerték. Szülei akaratával is szembeszállt, akik meg akarták tiltani neki, hogy művészi pályára lépjen. James Cameron olvasta az önéletrajzát, s tudta, hogy pontosan ilyen női főszereplőt képzel el a filmhez.

(ArpiHajdu és Réci )

A rajzolós jelenetet a legelső forgatási napon vették fel.