Filmek:
2019
2020
2021

Titanic

ArpiHajdu és Réci   2016. 11. 11.

A Titanicról mindenkinek van véleménye, még annak is, aki ezt szeretné inkább eltitkolni, ugyanis rövid idő alatt vált örök klasszikussá. Személyes kötődésem van a témához (az egyetemi szakdolgozatomban a Titanic-katasztrófát elemeztem válságkommunikációs szempontból), e miatt nem tudok semlegesen hozzáállni a filmhez sem, ám épp a dolgozatomhoz szükséges hosszas kutatómunka miatt állíthatom teljes bizonyossággal, hogy a film igen hitelesen ábrázolja a katasztrófa előzményeit, következményeit és a kort is, amelyben bekövetkezett. A készítők egészen különleges pontossággal figyeltek oda a részletekre, például hogy hogyan épült fel a hajó, hogyan néztek ki a luxuslakosztályok, milyen emberek alkották a személyzetet és milyen hierarchia működött az egyes osztályokon belül. Minden egyes újranézésnél újabb és újabb részletre bukkanok, amelyet addig nem sikerült felfedeznem a filmben. Óriási élmény volt, amikor annyi évvel az első bemutató után 3D-ben is kijött a film és újra beülhettem rá a moziba. A közönség a film zárójeleneteit ugyanolyan áhítattal nézte végig, mint amikor először látta a filmet, a teremben néma csönd uralkodott és csak a szipogásokat lehetett néha-néha hallani. A filmben nemcsak a történet, ami magával ragadó, hanem a kamerakezelés, a vágás és a képi effektusok is (például amikor a tenger mélyéről, monitorokon keresztül mutatott hajó életre kel és régi pompájában tárul megint a szemünk elé). A zene és a színészek is nagyszerűek, Leo és Kate egy életre bevésték magukat a filmtörténetbe és ennek egyik első és legfontosabb alapkövét jelentette a Titanic. Egy a való élet által produkált esemény, amely nem kerülhette el a filmkészítők figyelmét és mennyire szerencsések vagyunk, hogy ha máshogy nem is, legalább a filmvásznon keresztül részesei lehetünk ennek a magával ragadó történetnek.

Mavil   2016. 06. 10.

Az egyik legjobb film, amit valaha láttam az a Leonardo DiCaprio és Kate Winslet főszereplésével készült Titanic. A valós tragédiát messzemenően nagy részletességgel bemutató történet egyszerre drámai, megható, romantikus.

Deku   2017. 07. 25.

Leginkább Leonardo DiCaprio mint színész rontotta el nekem az élményt hisz nem a kedvencem. Itt se vált azzá. Ez a film borzalmasan gyenge és unalmas. Szerintem lett volna benne fantázia csak, ezt a készítők nem tudták olyan módon megfogni ahogy azt illett volna és ezáltal szerethetetlenné tették az egészet.

GedyPapa   2017. 03. 08.

Nem csoda, hogy színész nem kapott érte Oscar-díjat. Engem nem vett meg magának, se a csöpögős sztori, se a színészi játék. Nagyon nagy szerencse, hogy DiCaprio ki tudott lépni abból a kalitkából, amit Jack szerepe okozott neki. Viszont a süllyedő hajó látványa nagyon szép volt!

hszpp   2017. 02. 05.

Igazan csodásan ábrázol egy borzalmas katasztrófát. Egyszerűen hihetetlen népszerűségre tett szert a film, am ez hu az alkotashoz. Tipikus olyan film,amit mar mindenki megnézett,de senki sem banta meg. :)

Frances Fisher
Ron Donachie
James Cameron
James Cameron
Kate Winslet

A kissé túlromantizált alkotások közül talán a Titanicot becsülöm talán legjobban. 9/10 több»

A fa bútordarab, amelyen Rose megmenekül egy valós, a Titanicról előkerült darab alapján készült el. Az eredeti maradványt a halifaxi múzeum őrzi jelenleg.

(ArpiHajdu és Réci )

Rose karakterét egy valós személyről, Beatrice Woodról mintázták, aki ugyan a Titanicon nem utazott, de nagyon szenvedélyes embernek ismerték. Szülei akaratával is szembeszállt, akik meg akarták tiltani neki, hogy művészi pályára lépjen. James Cameron olvasta az önéletrajzát, s tudta, hogy pontosan ilyen női főszereplőt képzel el a filmhez.

(ArpiHajdu és Réci )

A rajzolós jelenetet a legelső forgatási napon vették fel.