Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Ron Donachie
James Cameron
James Cameron
Kate Winslet

Léna Virág   2021. 07. 21.

A világ legszebb filmje, örökre a kedvencem. ❤❤

Artemisia   2017. 12. 16.

Nehéz szavakat találni, melyek megragadják a film éteri szépségét.Talán soha nem készült ennél romantikusabb film.Lélegzetelállítóan gyönyörű képeket látunk, a főszereplők is gyönyörűek, az egész film szürreláisan szép, mintha a cselekmény a valóság ... több»

Laca//Ho/rr/oR//   2021. 07. 15.

Hullámvasútszerű dráma és szerelem a jéghegy csúcsáig

Ez a film nem véletlenül zsebelt be akkor szinte minden díjat... Amit James Cameron csinált, és ahogy ezt az egészet látványban és érzelemben a vászonra vitte, teljesen azt éreztem, mintha én magam is ott lettem volna. Nagyon jól dolgozza fel, ami 1912-ben történt, Cameron rendkívüli érzékkel nyúlt a témához, és jól fűszerezte meg romantikával. Ugyanis egy nagyon mély szerelmi történetet mutatott be egy hajón, ami katasztrófába torkollott. A Leonardo DiCaprio és Kate Winslet közti vonzalom, ami végigvezette a filmet, igazán csodás, mély érzést váltott ki a nézőkből. A két karakter nagyon jól mutatta be, mi övezi világunkat, ami régebben még jobban kirajzolódott. Az osztálybeli különbségre gondolok, amikor a pénz diktál, és nem a szerelem. Nagyon hosszú filmről beszélünk, hiszen kicsit több mint 3 óra, de még így sem érzi az ember, hogy "huuu, de hosszú". A folytonos cselekmény, csavarok, szituációk mind-mind magával ragadják a nézőt, és egy percre sem hagyta Cameron, hogy elengedjék. Nagyon jól felépíti az elején az egészet, mind a történetet, mind a karaktereket. A közepén jön a cselekmény, a boldogság váltja a drámát, és így tovább, míg el nem érünk a "jéghegy" csúcsáig, a befejezésig. A romantikát és a komédiát felváltja az izgalom és dráma. Nagyszerű alkotás minden téren.

ArpiHajdu és Réci   2016. 11. 11.

Hitelesen ábrázolja a katasztrófa körülményeit

A Titanicról mindenkinek van véleménye, még annak is, aki ezt szeretné inkább eltitkolni, ugyanis rövid idő alatt vált örök klasszikussá. Személyes kötődésem van a témához (az egyetemi szakdolgozatomban a Titanic-katasztrófát elemeztem válságkommunik... teljes kritika»

indingo   2017. 04. 11.

Óriási film. Érdekes a története, bár sok legenda övezi. Sokak szerint nem is a Titanic süllyedt el. Ki gondolta volna akkor, hogy Leoból ekkor színész lesz.

Deku   2017. 07. 25.

Leginkább Leonardo DiCaprio mint színész rontotta el nekem az élményt hisz nem a kedvencem. Itt se vált azzá. Ez a film borzalmasan gyenge és unalmas. Szerintem lett volna benne fantázia csak, ezt a készítők nem tudták olyan módon megfogni ahogy azt illett volna és ezáltal szerethetetlenné tették az egészet.

Thibo84   2016. 06. 21.

Tömény, csöpögős romantika, amit néha megzavar a hajó süllyedése.

A film összbevétele 2 147 483 647 dollár volt (imdb.com).

A fa bútordarab, amelyen Rose megmenekül, egy valós, a Titanicról előkerült darab alapján készült el. Az eredeti maradványt a Halifaxi Múzeum őrzi jelenleg.

Rose karakterét egy valós személyről, Beatrice Woodról mintázták, aki ugyan a Titanicon nem utazott, de nagyon szenvedélyes embernek ismerték. Szülei akaratával is szembeszállt, akik meg akarták tiltani neki, hogy művészi pályára lépjen. James Cameron olvasta az önéletrajzát, s tudta, hogy pontosan ilyen női főszereplőt képzel el a filmhez.

A rajzolós jelenetet a legelső forgatási napon vették fel.

Az eredetileg tervezett költségvetés kétszeresét emésztette fel a forgatás, így a 20th Century Fox kénytelen volt a rivális stúdiót, a Paramount Picturest is bevonni a munkálatokba.

A forgatás The Ice Planet munkacímen futott.