Titanic

belavagyok   2020. 09. 30.

Bevallom férfiasan nekem nagyon tetszett a film. Egy szerelmi szál összeszövése egy megtörtént történelmi eseménnyel, egy hajó elsüllyedésével, amelyet mai napig is sok titok leng körül.

ArpiHajdu és Réci   2016. 11. 11.

Hitelesen ábrázolja a katasztrófa körülményeit

A Titanicról mindenkinek van véleménye, még annak is, aki ezt szeretné inkább eltitkolni, ugyanis rövid idő alatt vált örök klasszikussá. Személyes kötődésem van a témához (az egyetemi szakdolgozatomban a Titanic-katasztrófát elemeztem válságkommunik... teljes kritika»

Mavil   2016. 06. 10.

Az egyik legjobb film, amit valaha láttam az a Leonardo DiCaprio és Kate Winslet főszereplésével készült Titanic. A valós tragédiát messzemenően nagy részletességgel bemutató történet egyszerre drámai, megható, romantikus.

indingo   2017. 04. 11.

Óriási film. Érdekes a története, bár sok legenda övezi. Sokak szerint nem is a Titanic süllyedt el. Ki gondolta volna akkor, hogy Leoból ekkor színész lesz.

Deku   2017. 07. 25.

Leginkább Leonardo DiCaprio mint színész rontotta el nekem az élményt hisz nem a kedvencem. Itt se vált azzá. Ez a film borzalmasan gyenge és unalmas. Szerintem lett volna benne fantázia csak, ezt a készítők nem tudták olyan módon megfogni ahogy azt illett volna és ezáltal szerethetetlenné tették az egészet.

Thibo84   2016. 06. 21.

Tömény, csöpögős romantika, amit néha megzavar a hajó süllyedése.

Shelby07   2018. 01. 29.

Igazi klasszikus, szerintem kevés ember él a földön, aki még nem látta. Nagyon szeretem az igaz történeteket. A Titanic egy elég szomorú film, ezzel tisztában kell lenni mielőtt az ember nekiugrik megnézni, de nagyon jó és megható. Igazán szép történet, de egyben szomorú is, hogy a valóságban is megtörtént mind ez.

Frances Fisher
Ron Donachie
James Cameron
James Cameron
Kate Winslet

A film összbevétele 2 147 483 647 dollár volt (imdb.com).

A fa bútordarab, amelyen Rose megmenekül egy valós, a Titanicról előkerült darab alapján készült el. Az eredeti maradványt a halifaxi múzeum őrzi jelenleg.

Rose karakterét egy valós személyről, Beatrice Woodról mintázták, aki ugyan a Titanicon nem utazott, de nagyon szenvedélyes embernek ismerték. Szülei akaratával is szembeszállt, akik meg akarták tiltani neki, hogy művészi pályára lépjen. James Cameron olvasta az önéletrajzát, s tudta, hogy pontosan ilyen női főszereplőt képzel el a filmhez.

A rajzolós jelenetet a legelső forgatási napon vették fel.

Az eredetileg tervezett költségvetés kétszeresét emésztette fel a forgatás, így a 20th Century Fox kénytelen volt a rivális stúdiót, a Paramount Pictures-t is bevonni a munkálatokba.

A forgatás The Ice Planet munkacímen futott.

Az idős Rose-nak egy törpespicc fajtájú kiskutyája van. Azért ezt a fajtát választották, mert a Titanic katasztrófáját három kutya élte túl: két törpespicc és egy palotapincsi.

A film összesen 287 napon keresztül volt a mozik műsorán.

A híres "Én vagyok a világ ura!" felkiáltást Leonardo DiCaprio valójában csak improvizálta.

titokban vette fel a film betétdalát Celine Dionnal, s kazettán nyújtotta át James Cameronnak.

A forgatókönyv egy korábbi verziójában Rose egy magassarkúval leszúrta volna a vőlegényét, végül Kate Winslet javaslatára csak szembeköpte őt.

A kissé túlromantizált alkotások közül talán a Titanicot becsülöm talán legjobban. 9/10 több»