Titanic

Nagyonjóképű   2020. 03. 19.

Amikor először láttam, nem hittem, hogy ennyire magával fog ragadni a történet. Egyszerűen zseniális, mai napig élvezettel nézem meg, amikor leadják a tv-ben. A kis Leoról pedig senki nem gondolta volna, hogy meddig fog jutni.

ArpiHajdu és Réci   2016. 11. 11.

Hitelesen ábrázolja a katasztrófa körülményeit

A Titanicról mindenkinek van véleménye, még annak is, aki ezt szeretné inkább eltitkolni, ugyanis rövid idő alatt vált örök klasszikussá. Személyes kötődésem van a témához (az egyetemi szakdolgozatomban a Titanic-katasztrófát elemeztem válságkommunikációs szempontból), e miatt nem tudok semlegesen hozzáállni a filmhez sem, ám épp a dolgozatomhoz szükséges hosszas kutatómunka miatt állíthatom teljes bizonyossággal, hogy a film igen hitelesen ábrázolja a katasztrófa előzményeit, következményeit és a kort is, amelyben bekövetkezett. A készítők egészen különleges pontossággal figyeltek oda a részletekre, például hogy hogyan épült fel a hajó, hogyan néztek ki a luxuslakosztályok, milyen emberek alkották a személyzetet és milyen hierarchia működött az egyes osztályokon belül. Minden egyes újranézésnél újabb és újabb részletre bukkanok, amelyet addig nem sikerült felfedeznem a filmben. Óriási élmény volt, amikor annyi évvel az első bemutató után 3D-ben is kijött a film és újra beülhettem rá a moziba. A közönség a film zárójeleneteit ugyanolyan áhítattal nézte végig, mint amikor először látta a filmet, a teremben néma csönd uralkodott és csak a szipogásokat lehetett néha-néha hallani. A filmben nemcsak a történet, ami magával ragadó, hanem a kamerakezelés, a vágás és a képi effektusok is (például amikor a tenger mélyéről, monitorokon keresztül mutatott hajó életre kel és régi pompájá... több»

Mavil   2016. 06. 10.

Az egyik legjobb film, amit valaha láttam az a Leonardo DiCaprio és Kate Winslet főszereplésével készült Titanic. A valós tragédiát messzemenően nagy részletességgel bemutató történet egyszerre drámai, megható, romantikus.

indingo   2017. 04. 11.

Óriási film. Érdekes a története, bár sok legenda övezi. Sokak szerint nem is a Titanic süllyedt el. Ki gondolta volna akkor, hogy Leoból ekkor színész lesz.

Deku   2017. 07. 25.

Leginkább Leonardo DiCaprio mint színész rontotta el nekem az élményt hisz nem a kedvencem. Itt se vált azzá. Ez a film borzalmasan gyenge és unalmas. Szerintem lett volna benne fantázia csak, ezt a készítők nem tudták olyan módon megfogni ahogy azt illett volna és ezáltal szerethetetlenné tették az egészet.

Shelby07   2018. 01. 29.

Igazi klasszikus, szerintem kevés ember él a földön, aki még nem látta. Nagyon szeretem az igaz történeteket. A Titanic egy elég szomorú film, ezzel tisztában kell lenni mielőtt az ember nekiugrik megnézni, de nagyon jó és megható. Igazán szép történet, de egyben szomorú is, hogy a valóságban is megtörtént mind ez.

Artemisia   2017. 12. 16.

Nehéz szavakat találni, melyek megragadják a film éteri szépségét.Talán soha nem készült ennél romantikusabb film.Lélegzetelállítóan gyönyörű képeket látunk, a főszereplők is gyönyörűek, az egész film szürreláisan szép, mintha a cselekmény a valóság felett lebegne.A végletekig tökéletes, könnyfakasztóan szomorú és szívmelengetően romantikus.

Frances Fisher
Ron Donachie
James Cameron
James Cameron
Kate Winslet

A film összbevétele 2 147 483 647 dollár volt (imdb.com).

A fa bútordarab, amelyen Rose megmenekül egy valós, a Titanicról előkerült darab alapján készült el. Az eredeti maradványt a halifaxi múzeum őrzi jelenleg.

Rose karakterét egy valós személyről, Beatrice Woodról mintázták, aki ugyan a Titanicon nem utazott, de nagyon szenvedélyes embernek ismerték. Szülei akaratával is szembeszállt, akik meg akarták tiltani neki, hogy művészi pályára lépjen. James Cameron olvasta az önéletrajzát, s tudta, hogy pontosan ilyen női főszereplőt képzel el a filmhez.

A rajzolós jelenetet a legelső forgatási napon vették fel.

Az eredetileg tervezett költségvetés kétszeresét emésztette fel a forgatás, így a 20th Century Fox kénytelen volt a rivális stúdiót, a Paramount Pictures-t is bevonni a munkálatokba.

A forgatás The Ice Planet munkacímen futott.

Az idős Rose-nak egy törpespicc fajtájú kiskutyája van. Azért ezt a fajtát választották, mert a Titanic katasztrófáját három kutya élte túl: két törpespicc és egy palotapincsi.

A film összesen 287 napon keresztül volt a mozik műsorán.

A híres "Én vagyok a világ ura!" felkiáltást Leonardo DiCaprio valójában csak improvizálta.

titokban vette fel a film betétdalát Celine Dionnal, s kazettán nyújtotta át James Cameronnak.

A forgatókönyv egy korábbi verziójában Rose egy magassarkúval leszúrta volna a vőlegényét, végül Kate Winslet javaslatára csak szembeköpte őt.

A kissé túlromantizált alkotások közül talán a Titanicot becsülöm talán legjobban. 9/10 több»