Titanic

Titanic

A film összbevétele 2 147 483 647 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 571 620 804 forintot termelt.

A Titanic az első film a díjátadó történetében, amely 11 Oscart nyert, beleértve a legjobb film és a legjobb rendező díját is. A film elkészítése rekordot döntött a költségvetése és a forgatási ideje miatt.Szerző: Informer2

Az 1997-ben bemutatott Titanic című film egyik jelenete annyira híressé vált, hogy valós turistalátványossággá vált. A filmben Jack (Leonardo DiCaprio) és Rose (Kate Winslet) egy romantikus jelenet játszanak el a hajó orrában, amelynek csúcsán állnak és karjukat kitárva hagyják, hogy a szélben lengjenek. Ez a jelenet annyira ikonikus lett, hogy a színészpárok és a turisták is szívesen utánozzák, és a hajó orrában fotózkodnak hasonló pózokban. Azonban az eredeti helyszín nem a valóságos Titanic maradványai között található, hanem egy hatalmas, 30 méter magas dombon található, amelyet a forgatáshoz építettek a kaliforniai Rosarito Beachen. A dombot a forgatás befejezése után sem bontották le, hanem turisztikai célokra hasznosították, és azóta is számos látogatót vonz.Szerző: Informer2

Piroch Gábor volt Billy Zane kaszkadőre. Szerző: indingo

A filmben több, mint 150 kaszkadőr működött közre. Szerző: indingo

A fa bútordarab, amelyen Rose megmenekül, egy valós, a Titanicról előkerült darab alapján készült el. Az eredeti maradványt a Halifaxi Múzeum őrzi jelenleg.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Rose karakterét egy valós személyről, Beatrice Woodról mintázták, aki ugyan a Titanicon nem utazott, de nagyon szenvedélyes embernek ismerték. Szülei akaratával is szembeszállt, akik meg akarták tiltani neki, hogy művészi pályára lépjen. James Cameron olvasta az önéletrajzát, s tudta, hogy pontosan ilyen női főszereplőt képzel el a filmhez.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A rajzolós jelenetet a legelső forgatási napon vették fel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az eredetileg tervezett költségvetés kétszeresét emésztette fel a forgatás, így a 20th Century Fox kénytelen volt a rivális stúdiót, a Paramount Picturest is bevonni a munkálatokba.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatás The Ice Planet munkacímen futott.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az idős Rose-nak egy törpespicc fajtájú kiskutyája van. Azért ezt a fajtát választották, mert a Titanic katasztrófáját három kutya élte túl: két törpespicc és egy palotapincsi.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film összesen 287 napon keresztül volt a mozik műsorán.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A híres "Én vagyok a világ ura!" felkiáltást Leonardo DiCaprio valójában csak improvizálta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatókönyv egy korábbi verziójában Rose egy magassarkúval leszúrta volna a vőlegényét, végül Kate Winslet javaslatára csak szembeköpte őt.Szerző: ArpiHajdu és Réci