Közösség

Vélemény:

 

60 Utazás a semmibe

(2021)

Utazás a semmibe

 
Tonyka   2022.06.20 22:01
0

Nagyon-nagyon kellemes meglepetés. Méltatlanul alulértékelt az IMDb-n. Korrekten összerakott történet. Hasonlót láttunk már, többször is, ennek ellenére mégis tudott más szemszögből érdekeset mutatni. Sablon van, Föld bajban, go egy távoli bolygóra. Idáig kaptafa, aztán jön a csavar. Nincs hangzatos hibernálás, mint az Utazókban, így két generációnyi legénységgel kell megoldani az odautat. A terv elég épkézlábnak tűnik, de csak tűnik. Mesterséges megtermékenyítéssel, szülők nélküli fiatalok csoportja teljesítené a küldetés első szakaszát. A bolygóra érkezők viszont már az ő leszármazottjaik lennének. Nem mesélek el mindent, ismét az emberi természet kerül nagyító alá. Persze, hogy megpróbálják tudományos úton elfojtani, az elfojthatatlant. Nem meglepetés, nem minden a tervek szerint alakul. Mondhatjuk, a film első fele kissé lassú, bár nem igazán éreztem. Szépen megismerjük a karaktereket, az űrhajót, a napi rutint. A negatív szereplőt nagyon eltalálták, bár a többiekre sem lehet panasz. Több szereplő ismerős az elmúlt idők sikersorozataiból. See, Trónok harca pl. vérbeli sci-fi, ami több oldalról nézve is érdekes, no és kapunk azért izgalmat is. A hangja nekem nagyon bejött, a kép is szuper. Nagyon jól szórakoztam, sőt, kicsit el is gondolkodtatott.