Utazás a semmibe (2021)

Quintessa Swindell
Quintessa Swindell
Lily-Rose Melody Depp
Archie Madekewe

Lóri Ádámcsik   2022. 05. 18.

Lapos

Annak ellenére, hogy már láttunk hasonló történetet, jól indult a film. A harmadánál viszont úgy éreztem, hogy nagyon kezd ellaposodni és semmi érdekeset, újat nem tud mutatni.

Tanovszky   2021. 05. 05.

Legyek ura az űrben

Jó kis hardcore sci-finek indul a film, de később átfordul Legyek urába. Ami nem baj. Az tetszett, hogy gyönyörűen lemodellezi egy steril, zárt rendszerben, hogy hogyan csicskulnak be önként az emberek egy őrült gyilkosnak. Akárcsak a valóságban. Egy kis mikrotársadalom akart ez lenni, de nagyon felszínesre sikerült. Vannak vagy 30-an, de max 5-6 embert engedtek beszélni a filmben. Nehogy összezavarják a buta nézőt a sok karakterrel. Az egész film egy három generációs történet egy kis mozzanata volt. Tipikusan sorozatra való lenne, ott szépen lenne idő karaktereket építeni stb. Itt viszont a végét nagyon összecsapták. Persze, értem, itt ez volt a koncepció. Csak az eredendő emberi természetet akarták bemutatni. Ugyanolyan steril körülmények között felnövekvő gyerekek között kialakulnak jók, gonoszak és csicskák. A hiányosságai ellenére végig izgalmas, leköti a figyelmet, mindig történik valami, nem sztorizgatnak a szereplők.

paval   2022. 05. 10.

Ez majdnem jelenetről jelenetre a Legyek ura volt egy új korszak/közeli jövő hátterében, egyetlen csavar vagy váratlan dolog sem történt vagy okozott intrikát. Unalmas.

SzupiMester   2022. 05. 17.

A történet már sok film alapja volt. Sci-fi rajongóként mondom, unalmas.

DJluki   2022. 02. 18.

Neil Burger nagyon jó a mesterségében, nem kevés projektjét élveztem, és abszolút szeretem az űrfilmeket! Lily Rose Depp és Tye Sheridan csodálatosak együtt, karaktereik lenyűgözőek.

A film "magyar (szinkronos) premierje": 2022.05.08., 20:00, Film Now (Digi TV csoport).

(Curacao86)

Ez Neil Burger rendező harmadik sci-fije a 2011-es Csúcshatás és a 2014-es A beavatott után.

A film forgatása 2019 júniusában kezdődött meg Romániában.

A filmet úgy jellemezték az alkotók, mint az űrben játszódó Legyek urát.