Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Napfény (2007)

Sunshine

Cillian Murphy
Cillian Murphy

Eastern79   2021. 03. 12.

Egyszer nézhető

Danny Boyle filmje az impozáns szereplőgárda ellenére sem volt akkora élmény, mint amire az előzetes alapján számítottam. Egyik kedvencem, Chris Evans miatt voltam igazán kíváncsi rá, és alapvetően a történet, a látvány is rendben volt, de egyszerűen annyira zavaró volt számomra a rángatódzó kamera, hogy a film végét már keserves kínok közepette néztem. Kicsit olyan érzésem volt, hogy az operatőr teljesen betépett, mert számomra élvezhetetlenné tette a filmet a fent említett "effekt". Michelle Yeoh azonban kellemes meglepetés volt számomra, nem sűrűn látni az ázsiai harcművész hölgyet sci-fiben, igaz, itt most nem is kamatoztatta kungfu tudását. Alapvetően nem rossz film, kicsit emlékeztetett a Halálhajóra, de annál klasszisokkal rosszabb, hiába frissebb produkció. Viszont vicces volt Chris Evanst hosszú hajjal látni.

HercegPeter   2018. 06. 11.

Évekkel ezelőtt ajánlotta egy barátom és most jutottam oda hogy megnézzem. Annyira nem jó, mint amilyennek ő beállította. Nekem elég átlagos, nem egy közhellyel találkozunk benne. A szereplők közül senkit sem sikerült megkedvelni, pedig nem annyira r... több»

Deku   2017. 09. 13.

Elsőre én nem is tippeltem volna meg, hogy ez a film be fog jönni. Már eleve a történet sem az én világom, mégis belevágtamés nem bírtam abba hagyni a nézését. Nagyszerű volt, imádtam.

Ms. Akárki   2019. 05. 31.

A történet maga nagyon izgalmas és érdekes, de valahogy a film hullámzó teljesítményt nyújt. Van amikor tövig rágja az ember a körmét 10 percig utána meg fél óráig majd elalszik. A látvány nagyon jól megoldott és a színészgárda is tetszetős. Egyszer ... több»

harnas1207   2018. 11. 30.

Véletlen találtam rá a filmre. Volt egy különleges hangulata, olyan lehangoló és misztikus. Nem tudtam eldönteni mi is ez a film, katasztrófafilm? aztán már inkább sci-fi lett és végül thriller. Szeretem a Halálhajó című filmet, amihez egyébként nagyon hasonlított, így ezt is nagyon tudtam élvezni.

Zsceeeka   2016. 04. 16.

Nagyon tetszett , annak ellenére , hogy a sci-fikkel néha hadilábon állok . Ez mégis tetszett , a színészek miatt valószínűleg , a sztori is jó volt, nem volt túl kiszámítható és mondanivalója is akadt. A főszereplő színészt is nagyon hitelesnek tartom (más filmjeiben is).

Csillagpor   2018. 10. 20.

Elszórakoztatja az embert, ha nagyon nincs semmi már a tv-ben. Érdekes és jó alapgondolatok, de a lényeget valahogy nem sikerült átadnia. Hogy a fenében nem sikerült egy embert kb legyőzniük. Az ő hajójuk volt, elvileg ők ismerték a legjobban... A sz... több»

A Napfény volt Danny Boyle rendező és Alex Garland forgatókönyvíró harmadik közös munkája (korábban A part és a 28 nappal később című filmeken dolgoztak együtt).

Amikor Rose Byrne meglátta a forgatókönyvet, és elolvasta a címet, arra gondolt, hogy egy romantikus komédia lesz a filmből.

A rendezőnek annyira tetszett Michelle Yeoh alakítása a meghallgatáson, hogy felajánlotta neki, hogy bármelyik szerepet eljátszhatja, amelyiket csak szeretné.

(kázsé)

Danny Boyle olyan fárasztónak találta a film rendezését, hogy megfogadta, soha többet nem vesz részt sci-fi projektben.

(kázsé)

A rendező, Danny Boyle sokat tett azért, hogy színészei felkészültek legyenek. Mindannyian részt vettek űrhajós gyakorlatokban, megtanultak búvárkodni, ellátogattak egy atom-tengeralattjáróra és megtapasztalták a súlytalanságot is.

(kázsé)

A gyönyörű vizuális effektek a Sunshine esetében inkább az egész egy részeként jelennek meg, a film alapját nagyon erős elemek képzik, így ennek a összetettségnek köszönhetően a nézőnek már-már néhol művészi színvonalú szórakozásban lehet része. több»