Napfény

Sunshine

A Napfény volt Danny Boyle rendező és Alex Garland forgatókönyvíró harmadik közös munkája (korábban A part és a 28 nappal később című filmeken dolgoztak együtt).Szerző: ArpiHajdu és Réci

Amikor Rose Byrne meglátta a forgatókönyvet, és elolvasta a címet, arra gondolt, hogy egy romantikus komédia lesz a filmből. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A rendezőnek annyira tetszett Michelle Yeoh alakítása a meghallgatáson, hogy felajánlotta neki, hogy bármelyik szerepet eljátszhatja, amelyiket csak szeretné.Szerző: kázsé

Danny Boyle olyan fárasztónak találta a film rendezését, hogy megfogadta, soha többet nem vesz részt sci-fi projektben.Szerző: kázsé

A rendező, Danny Boyle sokat tett azért, hogy színészei felkészültek legyenek. Mindannyian részt vettek űrhajós gyakorlatokban, megtanultak búvárkodni, ellátogattak egy atom-tengeralattjáróra és megtapasztalták a súlytalanságot is.Szerző: kázsé

A forgatás idején a hitelesebb játék kedvéért a színészek együtt laktak.Szerző: kázsé

A filmben a Nap nem a természetes "életciklusa" miatt haldoklik (normálisan öt milliárd év múlva kellene ennek bekövetkeznie), hanem egy olyan anyag miatt, amelynek a létezését a Nagy Hadronütköztetőben dolgozó kutatók most próbálják megerősíteni. Az Ikarusz II által hordozott bombának ezt az anyagot kellene semlegesítenie. Az ötlettel a film tudományos tanácsadója állt elő.Szerző: kázsé

Hiroyuki Sanada karakterét eredetileg úgy hívták, "Kanada", de kérte a rendezőt, hogy változtassák meg a japánosabb "Kaneda"-ra.Szerző: kázsé