Közösség

Vélemény:

 

81 Zack Snyder: Az Igazság Ligája

(2021)

Tökéletes szórakozás

 
Eastern79   2021.04.02 15:17
5

Valamiért szokás lett a Marvel univerzummal összehasonlítgatni a DC világát, ami szerintem egyrészt merő ostobaság, másfelől meg fárasztó. A tyúk volt előbb vagy a tojás kategóriába tartozó eszmefuttatás helyett azt mondom (ha valakinek mégis ez a mérce lenne a mérvadó), hogy ez a film fényévekkel jobb, mint a Marvel steril agymenéseinek nagy része. Azok közt is van kedvenc, de ahogy néztem ezt a produkciót, egyre inkább felerősödött bennem az a gondolat, hogy szívesen megnéznék egy-egy Zack Snyder által levezényelt szuperhősmozit az összes szereplővel: külön-külön. Azon már meg sem lepődöm, hogy akkora vizuális orgazmust éltem át, mint ide Hollywood. Néhol klasszikus festményeket megidéző és egyben megszégyenítő beállítások váltakoznak gyönyörűen koreografált akciókkal, a színészek mind a tőlük telhető legjobbat nyújtják, és mindezek tetejébe a 240 perc alatt egyszer sem unatkoztam. Ez a pasas arra született, hogy képregényfilmeket csináljon. Az eredeti Wonder Woman például szinte erőtlennek tűnik Gal Gadot jeleneteihez képest, de az összes többi karakterről is elmondható, hogy nagyon ott van. Nem tudok mibe belekötni, nagybetűs ÉLMÉNY minden képkockája.