Közösség

Vélemény:

 

74 Átjáróház

(2022)

Jó alapok teljesen lapos megvalósításban

 
KöveZoli   2023.08.22 09:54
0

Nem tudok mit kezdeni ezzel a filmmel. Adott egy egyébként jó alapsztori, ami annyira lapos megvalósítást kapott, hogy megnéztem, de semmi reakciót nem váltott ki belőlem. Teljesen mindegy volt a számomra, hogy sikerül-e a tervük, avagy elbuknak, egyáltalán nem izgultam senkiért. Ez nem a színészek hibája, hanem a megvalósításé. Nem értem, hogy minek kellett belekeverni mindenféle szocreál dolgot, mint az ősrégi telefont, a buszt, a marxista-leninista lakást. Ez művészet lenne? Akkor elcsépelt, unalmas, felesleges. Minden szereplőből süt a magyar filmekben oly sokszor szokásos unalom. Mondjuk a mai rendezők is olyanoktól tanulnak, akik nem tudják ezt a magyar stílust, beidegződést átugorni, és haladni a korral. Olyan ez nekem, mint amikor a mai friss orvos kalciumot akar adni a bedurranó, darázscsípés okozta allergiás reakcióra, miközben a 60-as évek óta tudja a haladó világ, hogy arra antihisztamin kell. Dobó Kata, Árpa Attila, Galla Miklós itt csak nevek. Bármelyik feltörekvő vagy annyira nem ismert színész eljátszhatta volna a szerepüket. Annyi jelentőségük volt, mint a folyosón átcigánykerekező artistának. Megnéztem, felejtős.