szksz

Galla Miklós
Dobó Kata

Vajon létezik szerelem a halál után? Vagy az utolsó szívdobbanással az érzelmek is megszűnnek? Krisztián (Bárnai Péter) bízik benne, hogy nem így van, barátnője, Ági (Rujder Vivien) ugyanis az első légyott után egy baleset áldozata lesz. A fiút nem sokkal korábban vették fel őrnek a… Több

Rendező: Madarász Isti
Forgatókönyvíró: Veres Attila
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2022.12.08. | Netflix (2023.05.17.) | Filmio (2023.08.17.)
Forgalmazó: InterCom

2023.08.22 KöveZoli

Jó alapok teljesen lapos megvalósításban

Nem tudok mit kezdeni ezzel a filmmel. Adott egy egyébként jó alapsztori, ami annyira lapos megvalósítást kapott, hogy megnéztem, de semmi reakciót nem váltott ki belőlem. Teljesen mindegy volt a számomra, hogy sikerül-e a tervük, avagy elbuknak, egyáltalán nem izgultam senkiért. Ez nem a színészek hibája, hanem a megvalósításé. Nem értem, hogy minek kellett belekeverni mindenféle szocreál dolgot, mint az ősrégi telefont, a buszt, a marxista-leninista lakást. Ez művészet lenne? Akkor elcsépelt, unalmas, felesleges. Minden szereplőből süt a magyar filmekben oly sokszor szokásos unalom. Mondjuk a mai rendezők is olyanoktól tanulnak, akik nem tudják ezt a magyar stílust, beidegződést átugorni, és haladni a korral. Olyan ez nekem, mint amikor a mai friss orvos kalciumot akar adni a bedurranó, darázscsípés okozta allergiás reakcióra, miközben a 60-as évek óta tudja a haladó világ, hogy arra antihisztamin kell. Dobó Kata, Árpa Attila, Galla Miklós itt csak nevek. Bármelyik feltörekvő vagy annyira nem ismert színész eljátszhatta volna a szerepüket. Annyi jelentőségük volt, mint a folyosón átcigánykerekező artistának. Megnéztem, felejtős.

2023.04.29 Crystaldeer

a nap véleménye

Megtalálni az igazit a túlvilágon

Megtalálni az igazit az életben? Sok embernek ez a célja, és akár végül úgy éli le az egész életét, hogy sosem találta meg. De mi van, ha az igazit a halál után találjuk meg? Erre nem gondolt még senki igaz?! Hogyan lehetséges ez? Megtudhatjuk ebből ... Teljes kritika

2023.04.10 stomachh

Nagyon jól sikerült szép, érdekes "mese". A stílusok, a kategóriák mit sem érnek, nem tudom behatárolni, hogy mit láttam, de hogy az év pozitív meglepetése számomra, az biztos. Bravo.

2022.12.08 lejov

Szerintem az idei év egyik legjobb magyar filmje. Mindenképpen érdemes beülni rá, kihagylatatlan!

2022.12.09 BonCsa

Számítottam rá, hogy nagyon megindító lesz ez a film, de minden korábbi elképzelésemet felülmúlta. Fantasztikus volt ez az élmény. Köszönöm!

A film 27 128 830 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 15 151 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Átjárhózás rendezője, Madarász Isti elnyerte a Bolgár Filmművész Egyesület díját.Szerző: csd

Az Átjáróházban felbukkan a két Pamkutya is.Szerző: csd

A filmben ugyanolyan látványtechnikát alkalmaztak, mint a Christopher Nolan rendezte Eredetben.Szerző: csd

(2023. 06. 08.)
A boncmester, a boszorkány, az éjjeliőr és a halott szerelme
2022 utolsó magyar mozija vérbeli romkom, ami mese- és csodatematikájával, ötletes vizualitásával és alaphelyzetéből adódó abszurditásával igyekszik kiemelkedni a középszerű közönségfilmek mezőnyéből – moderált sikerrel. Több

(2023. 04. 23.)
Az Átjáróház központi témája a halál, ennek ellenére viszont életteli, imádnivaló és szórakoztató, köszönhetően egyediségének, hangulatának és a színészi játéknak. Több

(2023. 05. 09.)
Madarász Isti (Hurok) második mozifilmjének hosszú volt az útja, mire eljutott a nézőkhöz. Bár kétségtelen, hogy ez az egyik legszimpatikusabb 2022-ben bemutatott magyar film, tán éppen amiatt esik túl puhára, mert sok mindenkinek akar tetszeni. Több