2023.08.22 KöveZoli

Jó alapok teljesen lapos megvalósításban

Nem tudok mit kezdeni ezzel a filmmel. Adott egy egyébként jó alapsztori, ami annyira lapos megvalósítást kapott, hogy megnéztem, de semmi reakciót nem váltott ki belőlem. Teljesen mindegy volt a számomra, hogy sikerül-e a tervük, avagy elbuknak, egyáltalán nem izgultam senkiért. Ez nem a színészek hibája, hanem a megvalósításé. Nem értem, hogy minek kellett belekeverni mindenféle szocreál dolgot, mint az ősrégi telefont, a buszt, a marxista-leninista lakást. Ez művészet lenne? Akkor elcsépelt, unalmas, felesleges. Minden szereplőből süt a magyar filmekben oly sokszor szokásos unalom. Mondjuk a mai rendezők is olyanoktól tanulnak, akik nem tudják ezt a magyar stílust, beidegződést átugorni, és haladni a korral. Olyan ez nekem, mint amikor a mai friss orvos kalciumot akar adni a bedurranó, darázscsípés okozta allergiás reakcióra, miközben a 60-as évek óta tudja a haladó világ, hogy arra antihisztamin kell. Dobó Kata, Árpa Attila, Galla Miklós itt csak nevek. Bármelyik feltörekvő vagy annyira nem ismert színész eljátszhatta volna a szerepüket. Annyi jelentőségük volt, mint a folyosón átcigánykerekező artistának. Megnéztem, felejtős.

2023.04.29 Crystaldeer

a nap véleménye

Megtalálni az igazit a túlvilágon

Megtalálni az igazit az életben? Sok embernek ez a célja, és akár végül úgy éli le az egész életét, hogy sosem találta meg. De mi van, ha az igazit a halál után találjuk meg? Erre nem gondolt még senki igaz?! Hogyan lehetséges ez? Megtudhatjuk ebből ... Teljes kritika

2023.04.10 stomachh

Nagyon jól sikerült szép, érdekes "mese". A stílusok, a kategóriák mit sem érnek, nem tudom behatárolni, hogy mit láttam, de hogy az év pozitív meglepetése számomra, az biztos. Bravo.

2022.12.08 lejov

Szerintem az idei év egyik legjobb magyar filmje. Mindenképpen érdemes beülni rá, kihagylatatlan!

2022.12.09 BonCsa

Számítottam rá, hogy nagyon megindító lesz ez a film, de minden korábbi elképzelésemet felülmúlta. Fantasztikus volt ez az élmény. Köszönöm!

2023.05.21 Klauka89

Ebben minden van, amit nem vártál

Nehéz megmondanom nekem is, hogy mit láttam. Romantikus fantasy vagy szatíra? És még ráadásul magyar is. :) Rujder Vivien és Bárnai Péter számomra nem voltak ismeretlenek. Kedvelem őket korábbi alakításaikból. A szereposztás nekem abszolút tetszett, Kútvölgyi Erzsébet alakítása, dialektusai valami fantasztikusak voltak. Kulka szerepe, hát na! Olyan volt, mint a Hideg préda (2006). Tetszett az elképzelés, a megvalósítás is. Viszont néha nem tudtam eldönteni, hogy melyik korban játszódik. Ikarus 620-as, aztán Combino/CAF, RTL híradó, húszezres, majd antennás mobiltelefon. De ezektől eltekintve szerintem simán 2022 második legjobb filmjének mondanám Az unoka után. Érdemes megnézni.

2023.04.16 Eastern79

Az év meglepetése

Madarász Isti filmjére egyszerűen kevés azt mondani, hogy romantikus fantasy, mert ennél jóval több zsánert sikerült összemixelnie, ráadásul rendkívül élvezetes módon. Garai Gábor operatőr parádés képei és Pacsay Attila zenei aláfestése egészen egyedi hangulatot árasztanak. Minden képkockán érződik az odafigyelés, és végre egy olyan hazai alkotásról beszélhetünk, amely teljesen korrekt CGI effekteket vonultat fel. Veres Attila forgatókönyve egészen kiváló, és hol a sziporkázó humor, hol a spirituális vonal, máskor meg romantikus vagy fantasy és light horror elemek keverednek már-már szürreális megoldásokkal, mint például a Rubik-kockás jelenet. Bárnai Péter és Rujder Vivien között jól működik a kémia, és bár számomra ismeretlen színészek, tökéletesen formálták meg a karaktereiket. Kútvölgyi Erzsébet boszorkány/orákulum/sámánnője egyszerűen telitalálat, de felbukkan még Kulka János, Dobó Kata, Galla Miklós és Árpa Attila is. Az idei filmtermés nagy meglepetése, és a hazai gyártású mozgókép nagy rajongójaként külön öröm számomra, hogy egy ilyen minőségi darab öregbíti a hírnevünket. Igazán üdítő különlegesség a mindent elárasztó külföldi erőszakáradat mellett. Aki minőségi szórakozásra vágyik, semmiképp se hagyja ki!

2023.04.25 Fikatours_blogger

Nem mondom, van stílusa a filmnek, és a forgatókönyv is érdekes ötletre épül, de azért óvakodnék a szuperlatívuszoktól, mint ahogy előttem ezt többen megtették.

2022.12.10 József Sikár

Átjáróház

Az év 2. legjobb filmje nekem.

2023.04.11 szksz

A maga műfajában jó

Összességében a fantasy-romantikus filmek között egész jó alkotás kerekedett ki. Van benne néhány eklektikus megoldás, de ennyi belefér, hisz' tudja mindenki, ez egy felnőtteknek szóló mese.