Liza, a rókatündér (2015)

Liza, a rókatündér

Filmrajongó   2020. 02. 21.

Liza a rókatündér

És még azt mondják, hogy a magyarok nem tudnak jó filmet készíteni. Nekem nagyon tetszett a film. A zenéje pedig, egyszerűen fantasztikus, és fülbemászó Hálás köszönet (Eric Sumonak) Tövisházi Ambrusak és mindazoknak, akik közreműködtek.

ArpiHajdu és Réci   2017. 11. 20.

A magyar filmipar úttörője

A film egy igazi úttörő a magyar filmiparban, hiszen ilyen típusú alkotással még nem igazán találkoztunk magyar berkekben. A Liza, a rókatündér egy felnőtteknek szóló meseként is felfogható, amely történetét tekintve megidézi a japán kultúrtörténetet... teljes kritika»

Bogi87   2016. 05. 27.

Sztorijában egyedi, remek magyar film, mely tele van finom apró humorral. Szokatlan a mai harsány, alpári stílust képviselő vígjátékokkal szemben.

HercegPeter   2016. 12. 02.

Érdekes film. Félve kezdtem bele, de úgy gondoltam, ezt meg kell nézni. Ha rossz akkor azért, ha jó akkor azért. Mert csak ezt a két végletet tudtam elképzelni. Egyszerűen érezhető, hogy ez egy nem átlagos film. Vagy borzalmas vagy épp az ellenkezője... több»

Mavil   2016. 06. 10.

A Liza, a rókatündér is bebizonyította, hogy a magyarok is tudnak filmet készíteni. A film retróhangulata kifejezetten tetszett és megmosolyogtatott. Minden a helyén van benne, karakterek, zene, képi világ, poénok.

indingo   2016. 02. 16.

Kiváló alkotás és még magyar is! A mesés történet csudálatos. Csudapest, csudapest, de csodás! Kovács Lehelt imádom, mindig valami szerencsétlent játszik! Azóta mondjuk mindenhol Balsai Móni szerepel, de mindegy! A japán dalok, motívumok jót tesznek a filmnek.

Thibo84   2016. 06. 14.

Kevés magyar film van, amit többször megtudok nézni. A Liza, a rókatündér azon kevés filmek egyike. A történet, a szereplők, minden nagyon el lett találva.

Szabó Győző
Szabó Győző
Bede Fazekas Szabolcs
Molnár Piroska
Balsai Mónika

A film összbevétele 540 928 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 143 490 504 forintot termelt.

A Mekkburger éttermi jeleneteket az Erzsébet-téri Közért bárban vették fel, az utca forgalmát pedig egy fallal takarták ki.

Az ötlet megszületéséhez képest nyolc évre kerüt moziba a film.

A filmhez 12 forgatókönyv-változat készült.

Zoltán zászlós szerepére először Gyabronka Józsefet kérték fel, ám a színész úgy vélte, hogy a karakterhez nem megfelelő a kora.

Tomy Tani karakterét egy Ótani Sótaró nevű japán komikus ihlette, aki az 1950-60-as években készült popslágereivel lett híres.

Tomy Tani karaktere kezdetben csak a főcímdalt énekelte volna fel, valamint a zárójelenetben szerepelt volna, ám végül a Filmalap javaslatára főszereplővé vált.

A forgatókönyv első változatához Pozsgai Zsolt Lisolette és a május című drámáját használták fel, ám a végső változatban teljesen átírták a történetet.

Amikor a Csudapesti Rendőrkapitányság homlokzata látszik, próbálták úgy torzítani a betűket, hogy a C teljesen leforduljon és S-sel kezdődjön, a törött D pedig T-t formáljon, hogy Sutapestnek lehessen olvasni.

A forgatókönyv 5 éven keresztül készült.

Mivel a Liza, a rókatündér forgatása éppen egy időben zajlott a Die Hard felvételével, így a stábnak nem volt könnyű dolga. Néha akkora zaj szűrődött át a szomszédos stúdióból, hogy képtelenek voltak dolgozni.

Hát ennek is eljött az ideje. Újra egy élvezetes, ötletes és nagyon szórakoztató romantikus vígjátékot termelt ki kicsiny hazánk. A Liza, a rókatündér vicces, könnyed, technikailag meglepően minőségi, Balsai Mónika pedig hibátlan. több»

Igen, egy magyar filmről van szó, egy olyan produkcióról, ami végre valahára üdítő, tényleg vicces és mind a kritikusok, mind a nézők tekintetében beváltotta a hozzá fűzött reményeket. több»

Igazán szórakoztató, színes szagos vígjáték ez a Liza. A magyar mozikba szeretnénk, még, ilyet. több»