Játssz egy PlayStation-ért ·  Fórum Login

Liza, a rókatündér (2015)

Liza, a rókatündér

Filmrajongó   2020. 02. 21.

Liza a rókatündér

És még azt mondják, hogy a magyarok nem tudnak jó filmet készíteni. Nekem nagyon tetszett a film. A zenéje pedig, egyszerűen fantasztikus, és fülbemászó Hálás köszönet (Eric Sumonak) Tövisházi Ambrusak és mindazoknak, akik közreműködtek.

ArpiHajdu és Réci   2017. 11. 20.

A magyar filmipar úttörője

A film egy igazi úttörő a magyar filmiparban, hiszen ilyen típusú alkotással még nem igazán találkoztunk magyar berkekben. A Liza, a rókatündér egy felnőtteknek szóló meseként is felfogható, amely történetét tekintve megidézi a japán kultúrtörténetet, s ezzel együtt egészen különleges formavilágot teremt, amelyben összeütközik a realitás és a szürreális, álomképszerű jelenetek, vagyis a nagy magyar valóság és a japán misztikum, amely ad egy pár különleges vizuális effektet a filmhez (példaként a cseresznyevirágzás gyönyörű képi megvalósulását említhetjük). Látjuk a ’80-as 90-es évekre jellemző rendőrségi épületeket és a polgári lakások mára retrónak ható stílusát, ezen keresztül pedig az alk... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

Sztorijában egyedi, remek magyar film, mely tele van finom apró humorral. Szokatlan a mai harsány, alpári stílust képviselő vígjátékokkal szemben.

HercegPeter   2016. 12. 02.

Érdekes film. Félve kezdtem bele, de úgy gondoltam, ezt meg kell nézni. Ha rossz akkor azért, ha jó akkor azért. Mert csak ezt a két végletet tudtam elképzelni. Egyszerűen érezhető, hogy ez egy nem átlagos film. Vagy borzalmas vagy épp az ellenkezője. Végül pozitív nyomot hagyott bennem. Hangulatos és különleges film, amit néhány évente újra lehet nézni.

Mavil   2016. 06. 10.

A Liza, a rókatündér is bebizonyította, hogy a magyarok is tudnak filmet készíteni. A film retróhangulata kifejezetten tetszett és megmosolyogtatott. Minden a helyén van benne, karakterek, zene, képi világ, poénok.

Szabó Győző
Szabó Győző
Bede Fazekas Szabolcs
Molnár Piroska
Balsai Mónika

Hát ennek is eljött az ideje. Újra egy élvezetes, ötletes és nagyon szórakoztató romantikus vígjátékot termelt ki kicsiny hazánk. A Liza, a rókatündér vicces, könnyed, technikailag meglepően minőségi, Balsai Mónika pedig hibátlan. több»

Igen, egy magyar filmről van szó, egy olyan produkcióról, ami végre valahára üdítő, tényleg vicces és mind a kritikusok, mind a nézők tekintetében beváltotta a hozzá fűzött reményeket. több»

Igazán szórakoztató, színes szagos vígjáték ez a Liza. A magyar mozikba szeretnénk, még, ilyet. több»

A film összbevétele 540 928 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 143 490 504 forintot termelt.

A Mekkburger éttermi jeleneteket az Erzsébet-téri Közért bárban vették fel, az utca forgalmát pedig egy fallal takarták ki.

(ArpiHajdu és Réci )

Az ötlet megszületéséhez képest nyolc évre kerüt moziba a film.

(ArpiHajdu és Réci )

A filmhez 12 forgatókönyv-változat készült.