indingo   2017. 12. 04.

Kedvelem a művészeteket és a különlegesebb filmeket, de ez valahogy nem ragadott magával. Helyenként eléggé unalmas a története és Owen Wilson se tartozik a kedvenceim közé.

dulkap   2015. 02. 04.

Nagyon jó kis film, annak ellenére, hogy távol állnak tőlem a romantikus filmek és Woody Allennek is a régebbi munkái tetszenek inkább. Sajnos a jelenben játszódó részekben, a sok irritáló karakter (Inez, a szülei, Paul), engem nagyon bosszantottak és kicsit rontottak a film élvezeti értékén. De talán a 2011-es év kínálatából az egyik legkellemesebb csalódás volt számomra. Finom humorral van átitatva, még ha nem is, a számomra Allen-es humorral. Egy-két kivétellel remek színészi játékkal és könnyed befejezéssel és nagyon hangulatos zenével.

Deku   2017. 08. 30.

Azonnal felborzolta a kedélyeket és az utolsó percig maximális élményt nyújt. Engem legalábbis nem hagyott nyugton és minden pillanatot kimaxolt a film. Remek filmélményt kaptam.

citizenfour99   2016. 03. 15.

Egy jó kis Woody Allen film. Visszavarázsolt kicsit Hamingway-ék világába, aminek minden eggyes pillanatát élveztem. Király és kreatív film, plusz egy Owen Wilson, aki szerintem Starsky-nak volt a legjobb még ha ő volt egyáltalán na mindegy Rachel McAdams kárpótolt a alakításért, de azért az sem volt kimagasló. Lényegtelen, ilyen filmet hátrakell dőlni, jókat mosolyogni és szabadjára ereszteni a képzelőerődet. Kész.

Edii   2015. 04. 22.

Csodás képek, elbűvölő hangulat. Tetszett nagyon, engem megnyert. Gil karakterét nem tudom nem szeretni, a sok hülyeség ellenére se, kiváló karakter, egy kiváló színész alakításában!

Owen Wilson

A film 17 millió dollárból készült és 151,119,219 dollárt termelt világszerte.

(citizenfour99)

A rottent. nevű kritikaösszegző oldalon a film meglepően jól teljesített a maga 93%-val, méghozzá 192 pozitív és 15 negatívabb jellegű kritikával.

(citizenfour99)

A filmben azért volt ott Salvador Dalíval a híres filmrendező, Luis Buñuel, mivel ő is szürrealista volt, csak ő a filmkészítés terén, és nagyon jó barátja volt Dalí-nak.