Közösség

Vélemény:

 

77 Ördög

(2010)

Ördög

 
moov18   2016.02.09 19:20
0

Éppen az imént végeztem vele, tehát eléggé friss az élmény. Rendkívül izgalmas, intenzív kis thriller ez. Rég láttam ennyire elemi, feszült alkotást. Érdekes, hogy a lényegi dolgok mind sötétben történnek, mégis mennyire átjött a hatása. A végére teljességgel kíváncsivá tett. A karakterek izgalmasak, a színészek jók. Az alapkoncepció is jól ki lett találva. A cselekmény sűrűje tulajdonképpen egy liftben játszódik, és ennyi! Igen, egy szűk helyen, mindössze néhány szereplővel, mégis egészen attraktív alkotást sikerült összehozniuk a készítőknek. Unalmas jelenetek szinte alig voltak benne, mindig történt valami. Látványos, megkapó film ez az Ördög. A befejezés tetszett, a megoldást jól eltalálták. Innentől SPOILERT tartalmaz: nem gondoltam volna, hogy az öreg hölgyet állítják be a gonosznak, meglepetésként ért a dolog. Lényegében ha jól értelmeztem, a "szerelő" férfit azért hagyta életben az ördögünk mivel a film végén megbánta bűneit. Tetszett ez a megoldás, ez a már-már drámai fordulat, amint szint vall bűneiről és fohászkodik a gonoszhoz, hogy hagyja életben. Ebben a filmben pedig az ördögünkben volt egy cseppnyi tapintat. Röviden: nagyon tetszett, nagyon élvezetes, karakteres kis mozi. Izgalmas, pörgős, amolyan igazi feszült thriller. Kötelező!