Közösség

Vélemény:

 

87 Harry Potter és a bölcsek köve

(2001)

Harry Potter és a bölcsek köve

 
Mithrel   2018.02.04 19:39
0

A Harry Potter első része,mind könyvben, mind filmben nagyszerűre sikerült! A film (szerencsére) hű a könyvhöz, ami mostanában eléggé ritka. Ez a film tipikusan az a fajta, amit nem lehet megunni. A szereplőválasztáshoz csak gratulálni tudok! Külön kiemelném „Mindenki kedvence Dumbledore-t”és „az imádni való rosszfiú Draco Malfoy”-t, akiket fantasztikusan alakítottak a színészek. Ginny szerintem egy kicsit érdekesre sikerült.A színészek nagy része gyerek, de látszik, hogy komolyan vették, és megértették a feladatukat. A szinkronok jók, illenek a karakterekhez. Az effektek és a díszletek is gyönyörűek, de azért látszik a filmművészet és effektusok kezdetlegessége. A zene pedig egyszerűen varázslatos. Aki hallotta már minimum egyszer, többé nem fogja kiverni a fejéből. Bár miért is akarná elfelejteni azt, hogy:varázs,varázs, ősi varázs, éget, mint az izzóparááázs? Tudom, hogy ez lehetetlen, hisz úgy túl hosszú lenne a film, de azért én hiányolok belőle bizonyos (megható, fontos vagy épp vicces) jeleneteket. Mindegy, így is gyönyörű volt.