Közösség

Vélemény:

 

89 Ragyogás

(1980)

Jack Nicholson ragyog...

 
JRD   2022.03.01 13:21
5

Mondhatnánk, hogy mindig, hiszen a színészóriás számos filmben megmutatta, hogy a karakteres arc egy igazi színészt takar. Volt ő már az ördög maga. Volt szerelmes férfi. Volt őrült. Volt főgonosz. Volt kényszeres író. Volt rendíthetetlen katona, és még sorolhatnánk a filmográfiáját. A Ragyogás az egyik kedvencem. Nemcsak azért, mert egy King-adaptáció, hanem Nicholson miatt is, aki tehetsége legapróbb részletét is megmutatta ebben a filmben. Kissé félve kezdtem el nézni. Nem csoda, hiszen a legtöbb King-adaptációnak nem sikerült megjelenítenie azt a félelmetes világot, melyeket King olyan remekül öntött papírra. De a Ragyogás igen. Van benne stílus, és megvan benne a King-féle könyvekre jellemző érzelmi nyomás. (Megjegyzem: A Ragyogás legújabb feldolgozása is erősen ez alatt marad. Már nem a színészi játék volt a döntő, hanem a költségvetés és látványvilág. Pedig ha már másból nem is, de a japán Kör című filmből tudjuk, hogy hatalmas költségvetés nélkül is lehet állatira félelmetes horrort rendezni.) Mindenképp érdemes mindenkinek megnéznie. Készülj fel, itt nem fog patakokban folyni értelmetlenül a vér. Minden pillanatnak jelentősége van. Szóval filmre fel és jó szórakozást!

 
OkosMajom 2023.10.03 21:48
1

A 97-es film két kategóriában Arany Málna díjas lett! A költségvetése is filléres volt. Üdv!

 
JRD 2023.10.04 17:33
1

Köszönöm, de egy filmet nem az alapján ítélek meg, hogy Arany Málnára vagy Oscarra jelölték. Manapság ennek már sok jelentősége nincs. Hiszen bámulatosan sok alkotás büszkélkedhet az arany szobrocskával és sok Arany Málnával, noha se egyik, se másik nem érdemelte meg. :) Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet arra is, hogy a Ragyogás kis költségvetésű film volt, noha én a Ragyogás legújabb feldolgozására (Álom doktor) írtam ezen gondolatomat, ami 45 millióból készült el, és alig 5 millát hozott vissza. Az 1980-as Ragyogás ennél jóval szerényebb büdzséből készült el, majd közel száz milliót hozott a konyhára. Ám lehet, hogy ezt rosszul tudom, végül is az én agyam sem káptalan. Szóval, köszönöm, hogy szóltál és felhívtad figyelmemet rá. :)

 
OkosMajom 2023.10.04 19:26
1

Aha. Az a The Shining folytatása... Úgymond egy sequel... Én olvastam félre. Üdv!

 
Interfectorem Sabnock 2023.08.10 22:36
2

Jó cikk, ügyes vagy!
Üdv!
M.S.

 
JRD 2023.08.11 09:26
3

Köszönöm! :)
Legyen szép napod!
JRD

 
Interfectorem Sabnock 2023.08.11 10:51
2

Viszont kívánok én is minden jót neked!
Üdv!
M.S.