Közösség

Vélemény:

 

70 Már megint bérgyilkos a szomszédom

(2004)

Már megint bérgyilkos a szomszédom

 
MMcFly2015   2018.01.16 12:05
0

Az első rész szerintem annyira jól megírt karakterekkel és cselekménnyel lett megtöltve, hogy a második rész megtekintése nélkül is érezhető: a folytatással csak rontani lehet a helyzeten. Sajnos a gyanúm beigazolódott, és a ,,Már megint..." magyar cím sem adott okot a bizakodásra. A két főszereplő (Willis és Perry) mindkettő élete megváltozott, de ezt nem értem miért kellett ilyen erőltetett módon bemutatni. A látottak negyedéből is rájövök, mi a szitu, nem kellett volna Tulipán Jimmyt egy depressziós, lelkizős, konyhatündér köntösbe látnom, és Oz szerencsétlenkedését se kellett vna megsokszorozni, mert az első részben is itt-ott sikerült túltolni. A film rejt magában szórakoztató elemeket, de annyira sok az erőlködés mellette, hogy összességében nagy része irritáló szerencsétlenkedés, és a kriminek szánt terv megvalósítása is képtelenség. Sehol nincs az első rész minőségéhez, aki esetleg rajongója a Bérgyilkos a szomszédomnak, szerintem bátran kihagyhatja a folytatást. Számomra egyedül Józsa Imre magyar hangja okozott néhol egy két kellemes percet...